A szombati egyházközségi bál jól tükrözte a négy község összetartását

Szépkorúak vidám farsangi délutánja a művelődési házban
2020-02-24
Plébániai hírek – Hamvazószerdával megkezdődik a nagyböjti időszak
2020-02-26

A szombati egyházközségi bál jól tükrözte a négy község összetartását

Immár kilencedik alkalommal rendezték meg az egyházközségi bált Toronyban, az idei mulatságot a farsang utolsó szombatjára időzítették. A 222 bálozó közül a legfiatalabb résztvevő 7 és fél hónapos és a legidősebb pedig 88 éves volt.

Immár kilencedik alkalommal rendezték meg az egyházközségi bált szombaton Toronyban, a farsangi mulatságnak ezúttal is a település sportcsarnoka adott otthont.

A bál megnyitó beszédében dr. Perger Gyula plébános egy apáról és a fiáról szóló történeten keresztül világította meg, hogy a mai világban az emberek nagyon anyagiasak lettek, s Jézus Krisztus, aki életünk értelme, egyre inkább a háttérbe szorul. Az emberek a külsőleg értékes dolgokat veszik észre maguk körül, pedig lehet, hogy a kívülről értéktelennek tűnő tárgy, érzés, gondolat sokkal nagyobb értékkel rendelkezik, mert a belső tartalma sokkal nagyobb, mint a cicomás, parádés tárgyaknak. Az életben észre kell vennünk az apró örömöket, fontos, hogy tudjunk örülni is, hiszen ha nem így van, akkor megkeseredett, örökké elégedetlen ember válhat belőlünk. S ne feledjük életünk értelmét, Jézus Krisztust!

A plébános köszönetet mondott Kovács György polgármesternek, illetve a toronyi képviselő-testületnek, hogy a bál helyszíne már nyolcadik alkalommal a sportcsarnok lehetett. A 222 bálozó közül a legfiatalabb résztvevő 7 és fél hónapos és a legidősebb 88 éves volt.

A köszöntő után a műsort a bucsuiak „pálinka tánca” követte, majd Kollár Péter Erik és Árvai Dániel budapesti művészek – a közösség számára már régi kedves vendégek – operett előadását élvezhették a jelenlévők. Zárásként pedig a Savaria TSE táncosai örvendeztették meg a közönséget.

A bálban a zenét Timár János szolgáltatta. Éjfélkor volt a tombola, aminek a keretében a plébános szintén köszönetet mondott a sok és értékes felajánlásért. A hajnalig tartó mulatság is jól tükrözte a négy község összetartását, egy közösségé való szerveződését, amiért köszönet illeti a plébánosunkat.

Kép és szöveg: Hoós Norbert

x

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.

Elfogadom Elutasítom