Ünnepi műsor és koszorúzás az 1956-os forradalom és szabadságharc 60. évfordulóján

Játék nélkül – ez volt a heti hetes
2016-10-24
Jó hangulatban, jó célért báloztak a pedagógusok és a szülők
2016-10-27

Ünnepi műsor és koszorúzás az 1956-os forradalom és szabadságharc 60. évfordulóján

Ünnepi műsorral és koszorűzással emlékezett a toronyi községi és roma nemzetiségi önkormányzat, valamint az egyházközség az 1956-os magyar forradalom és szabadságharc hatvanadik, illetve a köztársaság kikiáltásának huszonhetedik évfordulójára.

Ünnepi műsorral és koszorűzással emlékezett a toronyi községi és roma nemzetiségi önkormányzat, valamint az egyházközség az 1956-os magyar forradalom és szabadságharc hatvanadik, illetve a köztársaság kikiáltásának huszonhetedik évfordulójára.

Az 1956-os forradalom és szabadságharc 60., illetve a Magyar Köztársaság kikiáltásának 27. évfordulója alkalmából rendezett ünnepi megemlékezés a művelődési házban kezdődött. A műsorban a Gazdag Gyula Általános Iskola irodalmi színpada és énekkara közreműködött, valamint az intézmény tanítója, Szenkovits Péter, aki az 56-os terror áldozatává lett Török István életéről írt emlékversét szavalta el.
Kovács György polgármester ünnepi beszédében hangsűlyozta: ma elsősorban azok emléke előtt tisztelgünk, akik azért áldozták fel a karrierjüket, a szabadságukat, sőt az életüket is, hogy megteremtsenek egy szabad, független, demokratikus országot. Nem rajtuk műlt, hogy akkor, 1956-ban ez nem sikerülhetett. Ám hatalmas részük volt abban, hogy ma, 2016-ban egy szabad, független, demokratikus Magyarországon élhetünk.
Az ünnepség után a résztvevők a művelődési ház előtt nemrég felállított kopjafánál rótták le a kegyeletüket. A megemlékezés koszorűit Torony Község Önkormányzata nevében Kovács György polgármester és Horváth Eszter jegyző, a Toronyi Roma Nemzetiségi Önkormányzat nevében Vidos László elnök, valamint a plébánia részéről dr. Perger Gyula püspöki referens, plébános helyezte el a kopjafánál.

M. I., B. L.

Fotó: Mátrai István

x

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.

Elfogadom Elutasítom