Hősök napi megemlékezés, koszorúzás volt vasárnap a toronyi temetőkben

Elbűvölte a toronyi szépkorúakat a dobronaki orchidea farm – energetizáltak is
2017-05-25
Új, sikeres programmal gazdagodott az idén a toronyi gyermeknap
2017-05-31

Hősök napi megemlékezés, koszorúzás volt vasárnap a toronyi temetőkben

Imával, koszorűzással és gyertyagyújtással emlékeztek a toronyiak vasárnap, hősök napján a település két temetőjében található emlékműveknél az első és a második világháborűban elesett katonákra és a polgári áldozatokra.

Imával, koszorűzással és gyertyagyújtással emlékeztek a toronyiak vasárnap, hősök napján a település két temetőjében található emlékműveknél az első és a második világháborűban elesett katonákra és a polgári áldozatokra.

Kovács György polgármester emlékező beszédében arra hívta fel a figyelmet, hogy ma szabadságban, szabad országban élünk, tagjai vagyunk egy biztonságos katonai szervezetnek, ami biztonságos jövőt ígér nekünk és az utánunk jövőknek. De nem volt mindig így, sokan haltak meg ezért a szabadságért, akikre emlékezni kötelessége az utódoknak. Illik és méltó tisztelegni mindazok emléke előtt – tette hozzá -, akik az Árpád-kortól kezdve a legutóbbi időkig védték ezt az országot, szülőföldünket a betolakodóktól, az ellenségtől. Rájuk emlékezünk a hősök napján a költő szavaival:

“Nem gyógyulnak soha.

Nyílt sebek maradnak.

Míg él a magyar

Fájnak és sajognak.

Ne is gyógyuljanak soha

ébren tartanak, hitet, erőt adnak

most is a Magyarnak.

Mert sosem hal meg az

ki a hazájáért hal.”

Az emlékező beszéd után a római katolikus egyházközség képviseletében imát mondott dr. Perger Gyula plébános, püspöki referens, a Szily János Egyházmegyei Gyújtemény és Látogatóközpont igazgatója. Majd a világháborű poklát megjárt Gyóni Géza költő “Csak egy éjszakára küldjétek el őket” című drámai hangvételű versét mondta el Mátrai István.

A megemlékezés végén koszorűt helyezett el Torony Község Önkormányzata nevében Kovács György polgármester és Horváth Eszter jegyző, a Toronyi Roma Nemzetiségi Önkormányzat képviseletében Vidos László elnök, valamint az egyházközség részéről dr. Perger Gyula plébános.

A jelenlévők virágcsokrokkal és mécsesek gyújtásával fejezték ki tiszteletüket a háborű áldozatai előtt.

B. L.

Fotó: Kopácsi Anita

A megemlékezésekről készült képgalériát itt tekintheti meg.

x

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.

Elfogadom Elutasítom