Két kötetes könyv a toronyi plébánia templomairól, közösségi és hitéletéről

November 29-éig lehet beadni a kérelmeket szociális tűzifa támogatásra
2019-11-20
Már a honlapunkról is indíthatja az elektronikus ügyintézést
2019-11-22

Két kötetes könyv a toronyi plébánia templomairól, közösségi és hitéletéről

Két kötetes könyv készült a toronyi plébánia templomairól, közösségi és hitéletéről. Az első kötet már megjelent, a második várhatóan november utolsó napjaiban hagyja el a nyomdát. A könyv bemutatója a tervek szerint januárban lesz.

Dr. Perger Gyula toronyi plébános, püspöki referens, az Egyházmegyei Gyűjtemények igazgatója jóvoltából és ajánlásával készült el a két kötetes mű. Az első a plébániához tartozó négy település templomairól, egyházi emlékeiről szól, azoknak az elmúlt években végbevitt felújítását örökíti meg. Ennek a Te vagy, Uram, én reményem, ne hagyj soha szégyent érnem című kötetnek az ajánlójában így fogalmaz a plébános:

“A templomoknak minden település életében rendkívüli jelentőségük van, nemcsak külső, arculati szempontból, hanem azért is, mert ahol templom van, ott a településnek van lelke, s minden falu szíve és központja a templom, s hogy az milyen képet mutat, tanúskodik a benne élőkről is, hogy mennyire tartják fontosnak a köztük élő Isten lakóházát!

Plébániánk területén a templomok és a plébániaház felújítása a magyar kormány támogatása nélkül nem jöhetett volna létre, s a kormányzatnak azért fontos egy ilyen beruházás, mert a templom mindenhol nemzeti érték. Ezek az épületek egy adott országról, településről beszélnek, és hozzájárulnak a turizmus fejlődéséhez is, ezért nagyon helyénvaló, hogy a kormány segíti a templomok megújítását. Az pedig, hogy egy templom ne csupán külsőleg újuljon meg, hanem a közösségének lelki megerősödését is szolgálja, már az Egyház feladata.

A magyar kormányhoz benyújtott tizenhat sikeres pályázaton kívül a Püspöki Hivatal, valamint plébániánk hívei is nagyban hozzájárultak a helyi Önkormányzatokkal együtt ahhoz, hogy templomaink tanúskodjanak közösségünk élő hitéről.”

Íme, az első kötet címlapja:

A hamarosan megjelenő második kötet A Szűzanya oltalma alatt címet kapta, és a plébánia közösségi és hitéletével foglalkozik. Ennek a könyvnek a borítóján ezeket a mondatokat olvashatjuk dr. Perger Gyula plébános tollából:

“Templomainkba belépve, vagy a fatimai esteken, vagy a falvainkban elhelyezett Szűzanya arcán, szemében keressük, hogy vajon a Szűzanya meg van-e elégedve velünk. Szomorúan néz ránk vagy mosollyal? A Szűzanya nagyon szereti népünket. Ezt sokszor megmutatta a történelem folyamán, és megmutatja újra és újra a mi életünkben is, napjainkban is. Nem lenne jó dolog, ha szeretetének jeleit nem vennénk észre és hálátlannak bizonyulnánk. Ahogy nem kételkedhetünk egy jó édesanya szeretetében, úgy nem kételkedhetünk Mária szeretetében sem. Határtalanul, személyesen minket szeret. Népünknek a javát akarja, ezért kéri ma is, úgy, mint régen a kánai menyegzőn: “Tegyétek, amit fiam, Jézus mond!” Tesszük-e, amit Jézus kér?

Sokszor elmondjuk, főleg a déli és esti harangszókor: “Legyen nekem a Te igéd szerint!”. Mária nem csak kimondta ezt, de rá is tette erre az életét, hallgatott Isten szavára és tette Isten akaratát.

Édesanyánk, Boldogságos Szűz Mária, fogjál kézen minket, vezérelj minket szent Fiadhoz, hogy az ő élete és tanítása legyen vezetőnk és útmutatónk a történelemnek ebben a korszakában is, és a megélt és megtapasztalt hitünk legyen az a kincs, amelyet átadhatunk a jövendő nemzedékeknek.”

És így néz ki a második kötet címlapja:

Az első kötet már megvásárolható a szentmisék után a sekrestyékben és a plébánia hivatalban, a második kötet pedig december elejétől lesz elérhető. A könyv ára kötetenként 4 ezer 950 forint.

x

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.

Elfogadom Elutasítom