Egyházközségi nagyböjti lelki napokat és csapatépítést tartottak Toronyban

Hiteles és naprakész járványügyi információk a koronavirus.gov.hu oldalon
2020-03-05
Járványügyi intézkedések léptek életbe a templomokban, az egyházi szertartásokon
2020-03-05

Egyházközségi nagyböjti lelki napokat és csapatépítést tartottak Toronyban

Két alkalomra szóló nagyböjti lelki felkészítésen, csapatépítő délutánon vehettek részt a toronyi plébánia és a hozzá tartozó három település egyházközségi képviselő-testületének tagjai, valamint az érdeklődő hívek az elmúlt hétvégén a toronyi művelődési házban.

A tréninget a közösség számára már ismerős dr. Füzes Ádám atya, egyben mentálhigiénés szakember vezette.

Az első alkalom rövid bemutatkozással kezdődött. Ezután az eddig szervezett egyházközségi zarándokutak közül mindenki szabadon választhatott egy helyszínt. Az így kialakult csoportokban megosztotta a többiekkel, miért azt választotta, mi volt számára a legkedvesebb emlék. Ezt követően egy-egy szóvivő összegezte az élményeket. A következő feladat plakátkészítés volt. Ádám atya a társaságot lakóhely szerint négy csoportra osztotta, majd olyan plakát és ismertető elkészítését tűzte ki feladatul, amely vonzóvá teheti az adott települést egy idegen számára. A plakátok közös megtekintése után az egyes egyházközségek helyi küldetésükön gondolkodhattak el. A kiválasztott szóvivők ezeket a témákat megosztották a többiekkel, majd a jelenlévők közösen fogalmazták meg közös küldetésüket.

A második alkalom telt házas volt. Az első feladat egy játékos bemutatkozás volt, amelyben párban mondták el egymásnak a jelenlévők, hogy mi tetszett az előző napban. Ezután egy kört alkotva mindenki összegezte az előző napi élményét. Majd Vető Zsuzsanna mentálhigiénés szakember egy ábra segítségével mutatta be, hogyan lehet megvalósítani a kitűzött célokat. Ezt követően Ádám atya kis csoportokra osztotta a jelenlévőket, akiknek az előző nap megfogalmazott küldetésekből egyet választva megvalósítási tervet kellett készíteniük. Sok érdekes ötletet és megvalósítható terv hangzott el, amelyek élőbbé tehetnék a közösségeket. Végezetül mindenki összegezte az elmúlt két nap élményeit.

Többen megfogalmazták, hogy közösek a célok, egyet akarunk, függetlenül attól, hogy honnan jöttünk – egy csapat vagyunk.

Hoós Norbert

Fotó: Hoós Flórián

További képeket itt lehet megtekinteni.

x

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.

Elfogadom Elutasítom