Plébániai hírek – Eredményes volt az egyházközségi képviselők jelölése

Megérkezett Toronyba a szociális célú tűzifa első szállítmánya
2020-10-20
Ismét nyertes pályázat a toronyi civileknél
2020-10-21

Plébániai hírek – Eredményes volt az egyházközségi képviselők jelölése

A toronyi plébániához tartozó mind a négy községben eredményes volt az újonnan létrejövő egyházközségi képviselő-testületek tagjainak jelölése – jelentette be dr. Perger Gyula plébános.

Október második hétvégéjén tartották a toronyi plébániához tartozó településeken az újonnan megalakuló egyházközségi képviselő-testületek tagjainak jelölését. A jelölés mind a négy faluban eredményes volt, miután a jelöltek közül mindenhol éppen annyian vállalták a tisztséget, ahány tagú lesz a grémium.

Toronyban 16 személyt jelöltek, közülük 12 fogadta el a jelölést, így az új képviselő-testület 12 tagú lesz.

Sében 16 személyt jelöltek, közülük12 fogadta el a jelölést, így az új képviselő-testület 12 tagú lesz.

Bucsuban 15 személyt jelöltek, közülük11 fogadta el a jelölést, így az új képviselő-testület 11 tagú lesz.

Dozmaton 8 személyt jelöltek, közülük 4 fogadta el a jelölést, így az új képviselő-testület 4 tagú lesz.

A jelenleg hivatalban lévő képviselő-testületek mandátuma november 22-éig, Krisztus Király vasárnapjáig tart, az új képviselő-testületek tagjai ezen a vasárnapon teszik le az esküt. A régi-új tagok névsorát a plébános a következő hétvégi szentmiséken hirdeti ki.

A leendő bérmálkozók szüleinek szülői értekezlete október 15-én, csütörtökön este fél 7-kor lesz a toronyi templomban. A leendő bérmálkozók oktatását pedig október 17-én, szombaton délelőtt 10 órakor tartják a toronyi templomban.

Szombaton délután 4 órakor Iszak Dániel és Sütő Veronika Vép-Szombathely-i hívek esküvője lesz a séi templomban.

Október a Szűzanya hónapja. Bucsuban az esti szentmisék előtt fél 6-tól rózsafüzért imádkoznak. Dozmaton pénteken, szombaton és vasárnap este fél 6-kor, Sében csütörtökön este fél 6-kor, Toronyban hétfőtől szombatig minden este fél 6-kor, vasárnap pedig a szentmise előtt imádkozzák el a rózsafüzért.

x

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.

Elfogadom Elutasítom