Harminc évvel ezelőtt jelent meg a toronyi faluújság első száma

Képes beszámoló a toronyi plébánia elmúlt egy évéről
2021-02-11
Plébániai hírek – Hamvazószerdával megkezdődött a nagyböjt időszaka
2021-02-18

Harminc évvel ezelőtt jelent meg a toronyi faluújság első száma

1991. májusában, idestova harminc évvel ezelőtt jelent meg a toronyi faluújság, a Toronytól az Ondódi Toronyig első száma. Aki kíváncsi rá, hogy mik voltak akkoriban a hírek a településen, kövesse a művelődési ház közösségi oldalán megjelent írásokat.

“Torony Község Önkormányzata ezzel a számmal útjára bocsájtja önkormányzati híradóját. Célja: a község lakóinak rendszeres tájékoztatása falunk múltjáról, a jelen történéseiről, a jövő terveiről, melyek megvalósulhatnak, ha a község lakóinak érdeke is úgy kívánja. Beköszöntőmet hadd fejezzem be községünk egykori krónikásának ma is érvényes szavaival, aki 1881-ben vetette papírra a következőket: … Csak összetartás, együttesen kifejtett erő és szilárd akarat ne hiányozzék soha a kivitelbe! Ezen fáradozzék mindig önkormányzatunk a község lakosságával együtt!”

Ezekkel a szavakkal indította útjára a faluújságot 1991. májusában Joó Imre akkori polgármester.

Az 1991-es évfolyam három lapszámát Szabó Zsolt művelődésszervező, önkormányzati képviselő jóvoltából itt lehet újra elolvasni. Talán lesz folytatás is…

Ami pedig a legutóbb megjelent lapszámokat illeti, azokat digitális formában itt tudja újra megnézni.

x

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.

Elfogadom Elutasítom