Plébániai hirdetések – A Püspöki Kar határozata alapján május 1-el, változnak a stóladíjak

Plébániai hirdetések – Húsvétvasárnap
2023-04-11
Toronyi harangjáték: Feledékenység ellen itt a jogerős ítélet
2023-04-19

Plébániai hirdetések – A Püspöki Kar határozata alapján május 1-el, változnak a stóladíjak

Az elsőáldozóknak a következő felkészítője, április 21-én, pénteken 15.45 órai kezdettel lesz a plébánián. Tehát negyedórával korábban a tervezettnél a bucsui szentmise miatt.

Húsvét után fogjuk kipostázni a csekket és kísérő levelet a 4 egyházközségben, mellyel be tudjátok fizetni az egyházközségi hozzájárulást.

A Püspöki Kar határozata alapján május 1-el, változnak a stóladíjak.

Ezentúl az orgonás szentmisék stóladíja 4.000 forint.

A temetések stóladíja 44.000 forint a harangozással, a sekrestyés, a kántor, a pap és a templomnak járó összeggel együtt, valamint a gyászmisét is beleértve. Az esketések stóladíja 40.000 forint.

Április 29-én, szombaton és 30-án, vasárnap, a pápalátogatás idején, a püspök úr engedélye alapján plébániánk területén, csak 30-án, vasárnap, fél 10-kor, Toronyban lesz szentmise. Porpáczy József atya vállalta a szentmisét. Kérem a hívek megértését.

A bucsui, dozmati és séi szentmiséket a következő hét köznapjain fogom elvégezni. A szentmise után kérem vegyék fel velem a kapcsolatot mind azok, akiknek ezen a hétvégén van a miseszándékuk.

Mivel a rendkívüli helyzetre való tekintettel nem tudjuk biztosítani a papok távolléte miatt a szentmiséket, ez nem számít mulasztásnak a hívek részére. Kérem kedves híveimet, hogy akik nem tudnak jönni a toronyi szentmisére, a televízión keresztül kapcsolódjanak bele a pápai szentmisébe, így megszentelve a vasárnapot. Egy szándékot, melyet a kórustagok írattak, Németh Ferencné Etus üdvösségére, azt Rómában fogom elvégezni a zarándoklatom alatt.

Dozmat

Templombúcsúnkat jövő vasárnap, április 23-án tartjuk.

László atya

 

x

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.

Elfogadom Elutasítom