Siker a Vassurányi Kórustalálkozón
2023-08-26
Plébániai hirdetések – évközi 21. vasárnap
2023-08-28

Csiszár József

A Polgármester úr méltató beszédét változtatás nélkül közöljük.

Ma egy olyan emberrel állunk itt, aki évtizedeken át példamutató elkötelezettséggel és önzetlen szolgálattal járult hozzá Torony közösségének erősödéséhez és fejlődéséhez. Ezen a meghatározó pillanaton összegyűltünk, hogy méltóképpen ünnepeljük és elismerjük Csiszár József rendkívüli érdemeit.

Az egyházközség hűséges tagjaként hosszú évek óta erősíti azt a szellemiséget és közösséget, amely Torony szívében dobog. Már 1990-től kezdve megmutatkozott vallásos elhivatottsága a közösségi élet minden területén. Az őszinte hit és a segítőkészség példaértékűvé vált a falu minden lakója számára.

De nem csak az egyházközség tagjaként, hanem a helyi közéletben is kivételes szerepet vállal. Hosszú éveken keresztül Torony Község Önkormányzat képviselője volt, és közben alpolgármesterként is szolgált egy időben. Az ő munkája és elhivatottsága olyan irányvonalat szabott a közösség számára, amely a fejlődést és a közös célok megvalósítását célozta.

A sport mindig is összehozó erő volt, amely az embereket összekapcsolja és a közösség erejét növeli. Már 1972-ben csatlakozott a Sportkörhöz, és azóta is kitartóan és szenvedéllyel űzi a sportot. A Sportkör tagjaként nemcsak a testmozgás és az egészség fontosságára hívja fel a figyelmet, hanem az összetartozás és a barátság erejét is megtestesíti.

A Toronyért Emlékplakett olyan elismerés, amelyet évtizedes fáradozásai alapján érdemelt ki. Ez a kitüntetés nem csak a múltat dicsőíti, hanem az elkötelezettség, az áldozatos munka és az örökös közösségi szolgálat jelenlegi példáját is mutatja.

Tetteivel és hozzáállásával meghatározóan formálta Torony közösségét. A hűség, az elhivatottság és az önzetlen szolgálat példa lehet mindannyiunk számára. Ma itt állunk, hogy hivatalosan is megköszönjük mindazt, amit tett és tesz közösségünkért.

Kovács György
2023.08.19

x

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.

Elfogadom Elutasítom