Mikulás est
2014-11-25KÖZLEMéNY – A téli közlekedés szabályai
2014-12-03Krisztus Király Vasárnapja
2014. november 23.
Ünnepek, emléknapok:
1) Ma Krisztus Király vasárnapja van. Ezzel a vasárnappal lezárul az egyházi év, s jövő vasárnap már advent 1. vasárnapja lesz, jövő hétvégén az otthonról elhozott adventi koszorúkat megszenteljük a szentmise kezdetén.
2) Ma országos gyújtés van a Karitász javára.
3) Jövő hétvégén van a Dozmati templom megáldásának ünnepe. Szombaton délután 4-kor a Dozmati templomban a Táplánszentkereszti fúvósok koncertje lesz, másnap vasárnap délelőtt 10-kor Dr. Veres András megyéspüspök úr megáldja a templomot, majd délután 4-kor ünnepi litánia keretében zárjuk az ünnepség sorozatot. Mindenkit szeretettel hívunk és várunk.
4) Jövő vasárnap a Dozmati templom szentelése miatt plébániánk területén a miserend a következőképp alakul. Bucsuban az előesti szentmise rendes időben este 6-kor kezdődik, vasárnap reggel 8 Sében és ¾ 9-kor Toronyban.
5) Kérem a kedves testvéreket, hogy idős, beteg hozzátartozóikat, akik szeretnék elvégezni karácsonyi szentgyónásukat, jelentsék a sekrestyében. December 5-én, első pénteken délelőtt és délután fogom meglátogatni őket otthonukban. Kérem, hogy azok felé is jelezzétek, akik templomba nem járnak, de tudjátok, hogy a családba idősek betegek vannak és szeretnének élni ezzel a lehetőséggel.
6) Akik szeretnék jövőre lemondani a Keresztény élet, Új Ember vagy a Martinus újságokat vagy eddig még nem járatták, de a jövő évtől szeretnék, kérem, jelezzék a sekrestyében a mai nappal bezárólag, mert a Kiadó felé most kell jeleznem az igényt, évközben erre nincs lehetőség.
7) Kezdődik az advent, s a tavaly bevezetett kedves szép szokást szeretnénk folytatni, a Szent Család képe végig vonulna a falun december 1-től 23-ig, Szállást keres a Szent Család mottóval, egy-egy napra befogadhatjuk a Szent Család képét, s esténként összegyűlhet a család, s köszöntheti a Szent Családot, s másnap a listán szereplő családnak kellene tovább adni a képet. Akik szeretnék befogadni a Szt. Családot, kérem, iratkozzanak fel a sekrestyében pontos név, cím és telefonszám bediktálásával.
8) Sében, szombaton délelőtt fél 10-kor, a Faluházban adventi koszorú és angyalka valamint madárodú készítés lesz, amelyre minden toronyi és séi gyermeket szeretettel hívnak és várnak. A rendezvényre a belépés ingyenes, sütemény felajánlást szívesen fogadnak a gyerekek részére.
9) A Séi templomba november 30-án, vasárnap este fél 6-kor az Örökségünk alapítvány adventi, karácsonyváró koncertje lesz. Aki süteménnyel tudna segíteni illetve hozzájárulni az esthez azokat kérjük, hogy vasárnap délután 4 órától ide a templomhoz hozhatják. Mindenkit szeretettel hívnak és várnak!
10) Jó minőségű férfi és női ruhákat kaptunk kiárusításra, amelyeket 500 és 1000 forintért lehet megvásárolni szombaton délelőtt a toronyi plébánia udvarán 9 és 10 között.