értékek a változó időben Ahogy a belső iránytű létrejön, és irányítja életünket
2015-01-31
évközi 6. Vasárnap
2015-02-18

évközi 4. Vasárnap

évközi 4. Vasárnap

2015. február 1.

Ünnepek, emléknapok:

Hétfő (február 2.) Gyertyaszentelő Boldogasszony

Kedd (február 3.) Szent Balázs püspök, vértanú

Csütörtök (február 5.) Szent Ágota szűz és vértanú

1) Ma első vasárnap van. A Rózsafüzér Társulat ½ 3-kor tartja imádáságát a toronyi templomban. Bucsuban pedig a Fatimai imacsoport végzi kilencedét. Perselyadományunkat templomunk javára adtuk.

2) Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepén a plébániatemplomban, Toronyban lesz szentmise este 6-kor, amelyen elvégzem a gyertyaszentelés szertartását. A szentmisére plébániánk híveit szeretettel várom.

3) A héten, első csütörtökön a Séi templomba is lesz szentmise délután 5-kor, első pénteken délelőtt a házaknál látogatom meg az elsőpéntekes betegeket, a toronyi esti szentmise előtt pedig fél 6-tól gyóntatás lesz.

4) A héten a keresztény filmklub keretében a Bíbor és Fekete című nagysikerű filmet vetítjük le, este 6-kor, hétfőn Dozmaton, kedden Sében, szerdán Toronyban, csütörtökön Bucsuban. A bíbor és fekete című film a Vatikán életét mutatja be a II. világháború idején. 1943-ban a németek megszállják Rómát, a Vatikán függetlenségét azonban kénytelenek tiszteletben tartani. Kijelölték egy fehér vonallal az egyházi állam határait, mindeközben egy ír származású pap diplomáciai mentességet élvezve mindent megtesz azért, hogy a Rómába szökött szövetséges katonákat elrejtse a nácik elől. Az izgalmas film, valós eseményt és élettörténeteket dolgoz fel.

5) Jövő vasárnap a szentmise végén Balázs áldásban részesítjük a kedves testvéreket!

6) Kedden, a Toronyi plébánián délután 6-kor plébániai egyházközségi gyűlést tartunk, amelyre a 4 faluból várom a plébániai képviselő-testület 3-3 tagját. Valamint a héten egyházközségi gyűléseket is tatunk szerda este, 7-kor a toronyi, csütörtökön este 7-kor a Séi, péntek este 7-kor a dozmati, szombaton este 7-kor a Bucsui egyházközségi képviselő testület tagjaival szeretnék találkozni a toronyi plébánia épületben.

7) Február 14 – én szombaton – este ½ 8 -tól egyházközségi batyus bált tartunk a toronyi sportcsarnokban, amelyre mindenkit szeretettel várunk. Tombola felajánlást elfogadunk, amelyet kérünk, hogy a sekrestyébe vagy a bál helyszínére hozzatok el. A bálba jegyeket és támogató jegyeket az egyházközségi elnököktől vagy a sekrestyében lehet vásárolni szentmisék előtt és után vagy a plébániai fogadóórában a jövő vasárnappal február 8-al bezárólag.

x

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.

Elfogadom Elutasítom