évközi 5. Vasárnap
2015-02-11
Nagyböjt 1. Vasárnapja
2015-02-24

évközi 6. Vasárnap

évközi 6. Vasárnap

2015. február 15.

1) A héten – szerdánkezdetét veszi a nagyböjti időszak. Hamvazószerdán, az esti 6 órai Bucsui szentmisén megszentelem a hamut, majd szerdán, valamint a szombat előesti szentmisén, illetve jövő vasárnap elvégzem a hamvazás szertartását. Plébániánk területén, hamvazószerdán csak Bucsuban lesz szentmise, amelyre plébániánk híveit szeretettel várjuk!

2) Hamvazószerda és nagypéntek szigorú böjti napok. Ezeken a napokon az, aki betöltötte a 18. életévét és még nem kezdte meg a 60. évét, csak 3-szor étkezhet 1-szeri jóllakással. Húst ezeken a napokon, valamint nagyböjt péntekjein 14. életévünktől halálunkig nem fogyaszthatunk. Amilyen a nagyböjtünk, olyan a húsvétunk. Nagyböjtben tegyünk jó elhatározásokat: jöjjünk el a vasárnapi szentmise mellett egy hétköznapi misére is, jobban figyeljünk családtagjainkra, kevesebbet nézzünk TV-t.

3) Toronyban, Bucsuban és Dozmaton, pénteken ½ 6-től keresztutat végzünk. Sében csütörtökön este 6-kor. Kérem az iskolás gyermekeket, hogy ők is vegyenek részt a keresztúton.

4) A héten a filmklub keretében a Csendes éj című filmet tekintjük meg, hétfőn Dozmaton, kedden Sében, csütörtökön Bucsuban és kivételesen pénteken Toronyban itt este fél 7-kor.

5) A leendő elsőáldozókat kérem, hogy a mai vasárnaptól kezdődően minden szentmise végén a sekrestyében jelezzék felém, hogy részt vettek a szentmisén. A szentmisén való rendszeres részvétel feltétele az elsőáldozásnak, kivételt ez alól senki esetében nem tudunk tenni.

6) Nagyböjt 2. Vasárnapján, két hét múlva,február 28-án, szombaton és március 1-én vasárnap a betegek kenetét szolgáltatom ki a szentmisében ünnepélyes keretek között mindazoknak, akik idős koruk vagy betegség következtében ennek szükségét érzik. A betegek szentségének felvételével bátran éljünk. Felvehetik azok, akik tavaly is felvették vagy elmúltak 60 évesek vagy idős koruk, vagy betegség következtében szükségét érzik. Kérem, hogy akik ezt a szentséget szeretnék felvenni, iratkozzanak fel a sekrestyében.

7) Egy séi édesanya kér beteg gyermeke számára segítséget. Orsósné Kalányos Gyöngyike férjével és két kiskorú gyermekével nemrég költözött Sébe, a Kossuth utcába, ahol albérletben laknak. Kisebbik fiuk 5 éves, koraszülötten oxigénhiánnyal jött világra, ezáltal sérült kisfiúnak 22 izma van letapadva, és nem tud mozogni. Január 31-én szombaton, Budapesten dr. Igor Nazarov professzor megvizsgálta a kis Danit, és lát esélyt a gyermek életkörülményeinek javítására,meg tudja műteni a fiút.
A műtétre 2015. március 31-én kerül sor Barcelonában. Ez a műtét több ezer euróba kerül, amit egyedi elbírálás alapján az OEP támogat.
A szülők segítséget kérnek a gyermek műtétjével kapcsolatos egyéb költségekre. Minden támogatásnak örülnek, minden forint előbbre juttatja őket a céljukhoz, a gyermek felépüléséhez. A mai vasárnap mind a 4 községben a templomban egy külön perselyt helyezünk el, amelybe a beteg kisgyermeknek szánt adományokat lehet elhelyezni.

8) A római zarándokutakra való jelentkezés első alkalma szombaton, 21-én lesz a Toronyi Plébánia Hivatalban reggel fél 9-től, pontos adatok, mint pl. személy igazolványszám, születési hely, idő bediktálásával. Valamint akik a májusi útra jönnek az előleg 60.000 Ft befizetésével.

x

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.

Elfogadom Elutasítom