Hende Csaba felavatta, Perger Gyula megáldotta az új falubuszt

Dr. Lakotár Katalin Phd. egyetemi docens előadása
2015-11-06
Zenével, tánccal, vidámsággal – ilyen volt Toronyban a szépkorúak napja
2015-11-09

Hende Csaba felavatta, Perger Gyula megáldotta az új falubuszt

Ünnepi külsőségek közepette adta át pénteken az új falubuszt dr. Hende Csaba, a térség országgyűlési képviselője Kovács György toronyi polgármesternek. Ugyanilyen buszt vehetett át a helyi egyházközség, továbbá egy-egy kisebb járművet a dozmati és a bucsui egyházközség képviselője is.

Ünnepi külsőségek közepette adta át pénteken az új falubuszt dr. Hende Csaba, a térség országgyűlési képviselője Kovács György toronyi polgármesternek. Ugyanilyen buszt vehetett át a helyi egyházközség, továbbá egy-egy kisebb járművet a dozmati és a bucsui egyházközség képviselője is.

Harangszóra, pénteken délután pontban három órakor kezdődött az ünnepség a toronyi művelődési ház előtti téren. Kovács György polgármester köszöntötte a megjelenteket, köztük dr. Hende Csabát, a térség országgyűlés képviselőjét, a szomszédos települések önkormányzati és egyházközségi vezetőit, a helyi képviselő-testület tagjait, Torony díszpolgárait, valamint mindazokat, akik az eseményt követő szépkorúak napi programra érkeztek.
A jelenlévők egy perces néma főhajtással tisztelegtek Göncz Árpád egykori köztársasági elnök emléke előtt. A volt államfőt az eseménnyel egyidőben helyezték örök nyugalomra Budapesten.
Hende Csaba, a térség országgyűlési képviselője avató beszédében örömét fejezte ki amiatt, hogy egyszerre négy járművet adhat át leendő használóinak. Mint fogalmazott, egynek is nagyon lehet örülni, négynek meg különösen. Kifejtette: a járművek beszerzését uniós forrás segítette, illetve a kormánynak az a szándéka, hogy ahol csak lehet, könnyítsenek az emberek hétköznapjain.
Hende Csaba emlékeztetett rá, hogy a millennium évében, amikor az emlékzászlót átadta a település vezetőinek, elsősorban az űtépítéseken, köztük a települést elkerülő űt megépítésén volt a hangsűly. Akkor is az volt és most is, a falubusz birtokba vételével is az a cél, hogy javítsanak az emberek életminőségén, egyre több minden járuljon hozzá ahhoz, hogy könnyebb legyen az élet az ilyen kisebb településeken is, mint Torony, Bucsu vagy Dozmat. Meglátása szerint ezek a falvak lassan már összetéveszthetőek lesznek a közeli osztrák településekkel, hiszen itt is minden virág, minden fűszál űgy áll, ahogy kell. Mindez az itt élők szorgalmának, tehetségének és tenniakarásának az eredménye – mondta a képviselő, majd hozzátette: olyan remek emberek munkájának köszönhető a fejlődés, a gyarapodás, mint a polgármester, a képviselő-testületi tagok és a plébános űr. (Nagy taps kísérte a kijelentést.)
Hende Csaba ezután a járművekre kötött szalagok eloldásával, a kulcsok átadásával jelképesen és hivatalosan is leendő használóik birtokába adta az autókat.
A járműveket rövid imádság közepette megáldotta és szentelt vízzel meghintette dr. Perger Gyula plébános.
Az ünneplők ezt követően bevonultak a művelődési házba, ahol kezdetét vette a szépkorúak napjára szervezett program.

Az eseményről készült képgaléria megtekinthető itt:

https://www.torony.hu/photogallery.php?album_id=18

B. L.

x

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.

Elfogadom Elutasítom