évközi 33. vasárnap – 2015. november 15.

Az útpadka leaszfaltozása jelentené a végső megoldást a Felsőőr utcában
2015-11-17
Folyamatosan karbantartják a temetőket, árnyékoló készül a ravatalozókhoz
2015-11-19

évközi 33. vasárnap – 2015. november 15.

Ünnepek, emléknapok:

csütörtök (november 19.): Árpád-házi Szent Erzsébet
szombat
(november 21.):  A Boldogságos Szűz Mária bemutatása a templomban
vasárnap
 (november 22.): Szent Cecília szűz és vértanű

 

1) A keresztény filmklub keretében a Quo Vadis című filmet lehet megtekinteni  kedden Sében, szerdán Toronyban, csütörtökön Bucsuban és pénteken Dozmaton. A filmklub 6 órakor kezdődik.  Minden érdeklődőt szeretettel hívunk és várunk.

2) Jövő vasárnap (november 22.) országos gyújtés lesz a Karitász javára.

3) Jövő vasárnap Krisztus Király vasárnapja lesz, az egyházi év vége. Egyházközségi hozzájárulásunknak, amely Szent István kora óta kötelezettségeink közé tartozik, ha tudunk, tegyünk eleget. Egyházi adó befizetést december 10-ig tudunk elfogadni, mert az évvégi zárszámadáshoz át kell adnom a könyvelőnek az anyagot.

4) Szentmise szándékokat a jövő évre Toronyban november 19-én, csütörtökön tudok felvenni délután 3-6-ig, majd ezt követően a szentmisék előtt és után. A szentmise ára a 2016-os esztendőre is marad 2100 ft, amelyet a szentmise felíratásakor kell befizetni. Dozmaton vasárnap reggel 7-től, Bucsuban szombaton délután 5-től lehet a szentmiséket felíratni, Sében pedig a vasárnapi szentmisék előtt és után. Az elmaradt egyházi adókat is ekkor be lehet fizetni, a szentmise íratás feltétele, hogy az egyházi adó be legyen fizetve az egyházközség előírása szerint minden keresettel rendelkező személy után. Nyugdíjas, gyesen lévő 3.000 ft, aktív kereső 4.000 ft.

5) Akik szeretnék jövőre lemondani a Keresztény Élet, Új Ember vagy a Martinus újságokat vagy eddig még nem járatták, de a jövő évtől szeretnék megrendelni, kérem jelezzék a sekrestyében, mert a Kiadó felé most kell jeleznem az igényt, évközben erre nincs lehetőség. A megrendelt kalendárium és naptárak átvehetők a sekrestyében.

6) Műlt hétvégén a községekben a tanácsadó testület tagjai a püspöki rendelet értelmében megválasztották az alelnököket. A Bucsui Tanácsadó Testület alelnöke Szakács Ferenc, a Dozmatié Nagy Ferencné, a Séié Dr Jakabné dr. Varga Cecília, a toronyié Unger Imre, a Központi Tanácsadó Testület alelnöke szintén Unger Imre, munkájukat Isten áldása kísérje!

x

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.

Elfogadom Elutasítom