Megalakult Toronyban a Szépkorúak klubja – harmincan az alakuló ülésen

Pénteken és szombaton szünetel az ügyfélfogadás, vasárnaptól változik a menetrend
2015-12-09
Tizennégy toronyi felsőoktatási hallgató részesülhet Bursa ösztöndíjban
2015-12-14

Megalakult Toronyban a Szépkorúak klubja – harmincan az alakuló ülésen

A nyugdíjasok kezdeményezésére, az önkormányzat és az egyházközség támogatásával, Schütz Jánosné (Piroska) és Kovács Frigyesné (Irma) előkészítő-szervező munkájának köszönhetően, illetve az ő vezetésükkel megalakult Toronyban a Szépkorűak klubja.

A nyugdíjasok kezdeményezésére, az önkormányzat és az egyházközség támogatásával, Schütz Jánosné (Piroska) és Kovács Frigyesné (Irma) előkészítő-szervező munkájának köszönhetően, illetve az ő vezetésükkel megalakult Toronyban a Szépkorűak klubja.

Citeraszó, feldíszített karácsonyfa, pogácsa és bor – hamisítatlan adventi hangulat várta pénteken a toronyi művelődési házban az idősek klubjának alakuló ülésére érkező nyugdíjasokat. Jöttek is szép számmal, összesen harmincan – többségükben hölgyek, de azért urak is – foglaltak helyet a terített asztaloknál, amikor Schütz Jánosné és Kovács Frigyesné köszöntőt mondott.

A nemrég megtartott szépkorúak napi rendezvényen hangzott el először, hogy megkezdődött a klub szervezése. Már akkor sokan jelezték, hogy eljönnek az alakuló ülésre. Így is történt.

Piroska és Irma elsőként a klub elnevezésére kért javaslatokat. Elhangzott sok minden az ezüstkortól az összetartozáson át a vidámságig, végül a szépkorúak kifejezésre voksolta a legtöbben. Aztán a programról egyeztettek a résztvevők. A klub vezetői fontosnak tartották kihangsűlyozni, hogy a szórakozással, kellemesen eltöltött órák mellett a klubtagok fokozottan figyeljenek oda egymásra, nyújtsanak egymásnak segítséget, ha valamelyikük például megbetegszik vagy problémákkal küzd, és jusson elég idő az összetartozás érzésének erősítésére is. Jöttek a javaslatok a programokra is: kirándulás, gyalogtűrák, színházi előadások, szalonnasütés, bográcsozás, receptek (nem orvosi vények, hanem főzéshez, sütéshez valók) cseréje, a névnapok megünneplése, s még sorolhatnánk.

Köszöntötte a frissen megalakult klub tagjait Kovács György polgármester, aki kijelentette: a képviselő-testület teljes mellszélességgel a klub mögött ál, ami a művelődési ház nemrég kialakított konyharészének ingyenes használatában, vagy a falubusz rendelkezésükre bocsátásában, de akár anyagi segítségben is megnyilvánulhat. Az elöljáró egyszersmind arra is buzdította a szépkorúakat, hogy hívjanak maguk közé minél több leendő klubtagot, és csábítsák körükbe a fiatalabbakat is, átadva nekik az életük során szerzett tapasztalataikat.

A klubvezetők arra tettek ígéretet, hogy hamarosan összeállítják a klub éves programját és várható költségvetését. Ennek ismeretében kérik majd az önkormányzat anyagi segítségét. (Ami egyébként már az alakuló ülésen is megtörtént a vendéglátás tekintetében.)

Váratlan vendég is érkezett az eseményre, mégpedig a Mikulás. Több se kellett a szépkorúaknak, máris elénekelték a Télapó itt van kezdetű éneket. Nem is volt hálátlan a nagyszakállű a kedves fogadtatásért, mindenkinek ajándékot osztott.

A kötetlen beszélgetés előtt hátra volt még a klub indulójának bemutatása, első közös eléneklése. Remekül sikerült. A János bácsi a csatában kezdetű nóta dallamára született induló szövege pedig a következő:

‘Társadnak és barátodnak fogjad a kezét,

A száguldó felhők szárnyán kürtöld szerte szét,

Aki énekelni szeret, csak boldog lehet,

Gyere, énekelj velünk!

Refrén:

Glóri, glóri allelúja,

Glóri, glóri allelúja,

Glóri, glóri allelúja,

Gyere, énekelt velünk!

Mert az élet akkor szép, ha messze száll a dal,

Egyenlő eséllyel fújja öreg, fiatal,

Mondjuk bátran, hogy az égig jusson énekünk,

Gyere, énekelj velünk!

Refrén:

Ha a napod rosszul indul, bármi felkavar,

Körülötted nincsen béke, nagy a zűrzavar,

Feszültséged oldására tudd, hogy itt a dal,

Gyere, énekelj velünk!

Refrén:

Hogyha otthon négy fal között csendes a szobád,

És az élet gondja, baja nehezedik rád,

Tárd ki gyorsan ablakod, mi gyorsan ott leszünk,

Gyere, énekelj velünk!

Refrén:

Most, hogy újra itt vagyunk és ünnepelhetünk,

Igaz szívvel azt köszöntjük, ki kedves nekünk!

Boldogságot, reménységet sugallt életünk,

Gyere, énekelj velünk! – Refrén:’

Az utolsó versszakot akkor éneklik, ha valamelyik klubtagnak a névnapját ünneplik.

A foglalkozások időpontjáról és programjáról rendszeresen tájékoztatják az érdeklődőket a klubvezetők, akik minden kedves toronyi nyugdíjast szeretettel várnak.

Az alakuló ülésen készült képek galériája itt tekinthető meg:

https://www.torony.hu/photogallery.php?album_id=20

B. L.

x

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.

Elfogadom Elutasítom