évközi 1. vasárnap – 2016. január 10

Ezeken a napokon lesz hulladékszállítás 2016-ban Toronyban
2016-01-08
Kerítésléc lehet az óvodánál a kivágott fenyőfák törzséből
2016-01-13

évközi 1. vasárnap – 2016. január 10

1) Január 13-án – szerdán– fatimai körmenet lesz. ½ 6-től szentségimádás a toronyi templomban, majd 6 órakor szentmise, ezt követően pedig körmenet. A szentmisét Németh Csaba kőszegi káplán űr mondja. A körmenet az Újvári utcán halad elfogadható időjárás esetén, kérem, hogy amerre a körmenet elhalad, az ablakokat világítsuk meg. Minél többen jöjjünk el imádkozni Magyar Hazánkért és saját bűneink engeszteléséért.

2) Szombaton 10-kor a leendő bérmálkozókat várom a Toronyi Plébánián egy felkészítő foglalkozásra. A felkészítő foglalkozáson való részvétel minden leendő bérmálkozó számára kötelező.

3) A héten a keresztény filmklub keretében Szent Borbála életéről készült filmet tekintjük meg, a szokott helyen este 6-kor.

4) A keresztény újságok befizetése aktuálissá vált. Keresztény Élet 9.400 ft, Martinus  2.040 ft.

5) Február 6 –án, szombaton – este ½ 7-től egyházközségi batyus bált tartunk a toronyi sportcsarnokban. A bálba a zenét Tímár János Szentpéterfai lakós fogja szolgáltatni. Belépőjegy ára 2500 ft, amely nem tartalmazza a fogyasztást. Batyus bál, tehát mindenki az általa hozott süteményekből, ill. ételekből, italokból tud fogyasztani. Tombola felajánlást elfogadunk, amelyet kérünk, hogy a sekrestyébe vagy a bál helyszínére hozzatok el. A bálba jegyeket és támogató jegyeket a sekrestyében szentmisék előtt és után valamint hivatali órában lehet vásárolni vagy, ezen kívül mind a 4 faluban az egyházközségi elnököknél. A bál tiszta bevételét a 4 templom között a résztvevők arányának megfelelően osztjuk szét, támogató jegyek is vásárolhatók 2.000 ft-os áron.

6) Az Aranypatak Kulturális Alapítvány 2016. január 23-án farsangi jótékonysági bált tart a Torony Vendéglőben. A bál teljes bevételét a Toronyi Gazdag Gyula Általános Iskola diákjainak támogatására fordítja. A belépő-és támogatói jegyek megvásárolhatóak Kissné Kovács Ilonánál vagy az iskolában.

7) A szombathelyi Brenner János Gimnázium felvételt hirdet a nyolc évfolyamos gimnáziumába a 2016/2017-es tanévre. A képzésre várja tehetséges, jó képességű, tanulásra motivált negyedik osztályos diákok jelentkezését, akik kiemelt színvonalű képzésben szeretnének részt venni a felső tagozat kezdetétől egészen az érettségiig. Ettől az évtől lehetőség lesz a nyolc évfolyamos gimnázium kilencedik évfolyamára való bekapcsolódásra is nyolcadik osztályos tanulóknak. Vidéki tanulók számára kollégiumi elhelyezés biztosított. Püspök űr buzdítja a szülőket, hogy éljenek ezzel a lehetőséggel. Az intézményben felvételi tájékoztatót tartanak január 13-án, szerdán 17 órai kezdettel.

x

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.

Elfogadom Elutasítom