Jubileumi egyházközségi bál Toronyban

Fülöp Ferenc-díjat kapott Solymáron a toronyi Csollány házaspár
2016-02-05
Elkészült a képgalériánk a szombati egyházközségi bálról
2016-02-10

Jubileumi egyházközségi bál Toronyban

Ötödik alkalommal rendezték meg szombaton Toronyban a négy falu egyházközségének jótékonysági batyus bálját. A nagy érdeklődés miatt ez már a negyedik alkalom volt, hogy a sportcsarnok adott otthon a rendezvénynek, az idén összesen 284 jegy kelt el.

Ötödik alkalommal rendezték meg szombaton Toronyban a négy falu egyházközségének jótékonysági batyus bálját. A nagy érdeklődés miatt ez már a negyedik alkalom volt, hogy a sportcsarnok adott otthon a rendezvénynek, az idén összesen 284 jegy kelt el.

A fél hétkor elhangzó megnyitó beszédben dr. Perger Gyula plébános, a bál házigazdája és szervezője megköszönte Torony község polgármesterének, Kovács Györgynek és a toronyi képviselő-testületnek, hogy a helyszínt idén is a bálozók rendelkezésére bocsátották. Majd a mindennapokban gyakorlandó szeretet lehetőségét és fontosságát emelte ki az előző vasárnapi szentírási szakaszra utalva.

Ezután kezdődött el a műsor a Melódia Együttes operett slágereivel. őket a bucsui Rezedák Néptánccsoport vendégeket is megmozgató tánca követte, majd a toronyi Aranypatak Asszonykórus dalai hangzottak fel. Ezt követően a plébános atya és Timárné Móricz Hajnalka hitoktató retro slágerekkel invitálta a jelenlévőket a parkettre, s megkezdődött a tánc.

A vidám talp alá valót – az eddigi hagyományokat követve – idén is Timár János szolgáltatta. Később a plébános atya és a hitoktató cigánynóták felelevenítésével is fokozta az aműgy is jó hangulatot.  Fél 12-kor a tombolasorsolás szakította meg a táncot, ami – a sok felajánlásnak köszönhetően – fél egyig tartott. Fél ötkor záródott a jubileumi alkalom, amelyen mindenki igazán kimulathatta magát, és átélhette a vidám együttlét és a találkozások örömét.

A jótékonysági bál bevétele a jelenlévők lakóhelyét figyelembe véve a négy társegyházközség közt kerül kiosztásra.

x

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.

Elfogadom Elutasítom