Húsvét 6. vasárnapja – 2016. április 24.

Újabb toronyi győzelem – már nincs kieső helyen a hazai csapat
2016-04-25
Döntött a toronyi önkormányzat a helyi civil szervezetek idei támogatásáról
2016-04-29

Húsvét 6. vasárnapja – 2016. április 24.

1) A mai vasárnap Ferenc pápa szándéka szerint perselyadományunkat a háborű sújtotta Ukrajna lakónak adjuk.

2) Ma plébániánk területén Dozmat község bűcsűnapja van, jövő vasárnap pedig Torony községben Szent Flórián napi bűcsűnapot tartunk.

3) Ma délután 4-kor a jegyespárokat várom a plébánia hivatalban, jegyes oktatásra.

4) Kedden este 6-kor vetített képes beszámoló lesz Kínáról, Szomjű Tamás tanár űr vezetésével a toronyi Művelődési házban.

5) Szombaton – április 30-án – az egyházmegyei zarándoklat miatt nem 10-kor, hanem délután fél 6-kor a leendő elsőáldozókat várom a toronyi templomban.

6)  Jövő hétvége május első vasárnapja, ezért perselyadományunkat a templom javára adjuk, mind a négy községben!

7) Imádkozzunk ballagó és érettségiző diákjainkért!

8) A Brenner János imaszövetség lapjait a sekrestyében lehet visszaadni, vagy akik még szeretnének kérni, azok számára tudunk biztosítani.

9)  Az egyházi adó befizetése megkezdődött, a kiküldött szórólapon is közöltük, hogy az egyházi adó mértéke az 1983-as egyházi törvénykönyv valamint a Szombathelyi Egyházmegye törvénykönyve alapján az éves nettó jövedelem fél százaléka, minden keresettel rendelkező személy után. Plébániánkon is ez van érvényben, de mivel sok esetben ez a lelkiismereti kérdés nem működik, a plébániai képviselőtestület a tavalyi évben megszavazott egy minimum összeget az egyházi adó tekintetében, ez nyugdíjasok, gyesen lévők esetében 3.000 ft/ év, aktív keresőknél 4.000 ft kereső személyenként. A 3000 ft, havonként 250 ft jelent a 4000 ft pedig havonként 335 ft jelent a helyi egyházközségnek. A minimum összegnél 3000 illetve 4000 ft-nál kevesebbet nem fogadhatunk el, tisztelettel kérjük ennek figyelembevételét és megértését, valamint azt is, hogy az aki nem fizeti be az egyházi adóját, de bármilyen szolgáltatást kér az egyházközségtől az 1997-es szombathelyi egyházmegyei zsinat értelmében 5 évre visszamenőleg pótolnia kell az elmaradt összeget.

10) Június 20 és 25 között gyalogos zarándoklat indul Szombathely és Pannonhalma között, az érdeklődőknek szórólapot tudok biztosítani a szentmise után.

11) Május 20-ig rendelkezhetünk a személyi jövedelemadó kétszer  1%-val, kérjük, hogyha lehetőségükben áll, a 0011-es számon ajánlják fel a Katolikus Egyház javára, a másik 1% százalékot pedig valamilyen egyházi karitatív célra, vagy egyházi oktatási intézmény javára. Az 1%-hoz szórólapot igényelhetünk a sekrestyében.

12)  Akik részt vesznek a celldömölki zarándoklaton, azok számára a püspök űr által a zarándoklatra kiadott imafüzet 300 ft-os áron átvehető a sekrestyében.

x

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.

Elfogadom Elutasítom