Húsvét 6. vasárnapja – 2016. május 1.

Döntött a toronyi önkormányzat a helyi civil szervezetek idei támogatásáról
2016-04-29
Egy pontot hazahozott a toronyi csapat a Zanat otthonából
2016-05-02

Húsvét 6. vasárnapja – 2016. május 1.

1) A hónap első vasárnapja van, az édesanyákat köszöntjük. A jó Isten áldja meg szolgálatukat, az elhunyt Édesanyáknak pedig érdemeik jutalmául adja meg az örök élet boldogságát.

2) Jövő vasárnap délután ½ 3-kor a toronyi templomban a Rózsafüzér Társulat imaórát tart, a bucsui templomban pedig a fatimai imacsoport végzi kilencedét. Perselyadományunkat a templom javára adtuk.

3) Az esti szentmisék előtt ¾ 7-től Lorettói litániát imádkozunk. Máriát dicsérni hívek jöjjetek!

4) Elsőcsütörtökön este 6-kor Sében is lesz szentmise.

5) Elsőpénteken a házaknál látogatom meg az elsőpéntekes betegeket, majd pénteken este ½ 7-től gyóntatás lesz a toronyi templomban.

6) Pénteken este ½ 8-kor az idei bérmálkozókat várom a plébánián.

7) Plébániánk területén, szombaton délután 4-kor a dozmati templomban Joó Csaba és Csempesz Katalin toronyi hívők esküvője lesz. Imádkozzunk az új házaspárért!

8)  Bucsu községben szombaton ünnepélyesen megáldom a tűzoltó zászlót és a tűzoltó szertárt, az ünnepi szentmise, mivel szombaton délután lesz, ezért egyben vasárnapra szóló szentmise is lesz, amely délután fél 2-kor kezdődik.

9) Jövő hétvégén van Torony községben a plébániánkhoz tartozó 19 gyermek elsőáldozása. Gyóntatásuk és hozzátartozóik gyóntatása szombaton ½ 9-kor kezdődik, ezt követően lesz a próbájuk. Ezen a hétvégén a szülők feladata az előző évek gyakorlatait követve a templom valamint környéke és a plébánia környezetének takarítása, ill. a templom díszítése. Az elsőáldozás vasárnap 10-kor kezdődik. A templomban mindkét oldalon az első 5 sor a gyermekek szüleinek lesznek fenntartva. Az elsőáldozás után agapé lesz számunkra a plébánia udvarán. Az elsőáldozás miatt a szentmise ezen a vasárnap Dozmaton ½ 8-kor, Sében ½ 9-kor kezdődik, Toronyban lesz előesti szentmise szombaton este 7-kor.

10) Május 20-ig rendelkezhetünk a személyi jövedelemadó kétszer  1%-val, kérjük, hogyha lehetőségükben áll, a 0011-es számon ajánlják fel a Katolikus Egyház javára, a másik 1% százalékot pedig valamilyen egyházi karitatív célra, vagy egyházi oktatási intézmény javára. Az 1%-hoz szórólapot igényelhetünk a sekrestyében.

11) Az elkövetkezendő napokba imádkozzunk érettségiző diákjainkért!

x

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.

Elfogadom Elutasítom