Kovács György polgármester ünnepi és évzáró gondolatai

Minden toronyi karácsonya Dan Józsefné karácsonyfájánál
2016-12-20
Karácsony II. vasárnapja- Újév – 2017. január 1.
2017-01-01

Kovács György polgármester ünnepi és évzáró gondolatai

Az alábbiakban közöljük Kovács György toronyi polgármester ünnepi és évzáró gondolatait, amelyek a faluújság most megjelent számában (is) olvashatók.

Az alábbiakban közöljük Kovács György toronyi polgármester ünnepi és évzáró gondolatait, amelyek a faluújság most megjelent számában (is) olvashatók.

Kedves Toronyiak!

Már csak pár nap és véget ér az idei év. Képletesen fogalmazva bezárjuk azt a naplót, amit január első napjaiban megnyitottunk, hogy feljegyezzük benne, mi minden történik Toronyban, szeretett községünkben az Úr 2016. esztendejében.

Optimistán nyitottuk meg januárban is az esztendő történéseinek naplóját, űgy is mondhatnám: derűvel és lelkesedéssel, ahogy a képviselő-testülettől, a polgármestertől és minden munkatársunktól az elvárható. És ez az optimizmus és tenni akarás jellemezte a munkánkat az év minden napján. Persze voltak és vannak nehézségek, nehezen megoldható problémák, akadtak gondok, amiket így vagy űgy, de meg kellett oldani. Szerencsére azonban voltak és vannak örömök és sikerek is szép számmal, amikre büszkék lehetünk. Mi mindannyian, toronyi lakosok.

Nyugodt szívvel állíthatom, hogy a falu vezetésével megbízott személyek, a képviselő-testület tagjai, a polgármester, az emberek ügyes-bajos dolgait intéző jegyzőség munkatársai, az intézményeink, köztük az óvoda, az iskola, a művelődési ház, az egészségügyi szolgálat dolgozói, a civil szervezeteink tagjai és önkéntesei, továbbá a közfoglalkoztatottak és a közmunkások is, egyszóval mindenki, akiket itt most nem tudok felsorolni, jobbító szándékkal tették a dolgukat a toronyi emberek, azaz mindannyiunk javára és örömére.

Szerencsére sok mindent feljegyezhettünk abban a bizonyos 2016-os naplóban, ezek közül néhányat szeretnék kiemelni, elsősorban a megnyert pályázati támogatásokra helyezve a hangsűlyt. 20 millió forint értékben nyertünk támogatást a Felsőőri és a Rohonczi utca járdafelújítására és az önkormányzati hivatal épületének szigetelésére, festésére. Továbbá 8 millió 242 ezer forintot kaptunk a belterületi utak felújítására. 17 millió 184 ezer forintból valósulhatott meg az Egyedi Start Mintaprogram keretében 15 fő közfoglalkoztatása, a közösségi kemence építése, a tündérkert kialakítása, traktor, láncfűrész, bozótvágó vásárlása. Fontos még megemlítenem a 18 millió forint támogatást, amelyet közfoglalkoztatási célra kaptunk. Végezetül, de nem utolsó sorban a könyvtár bűtorzatának modernizálását, cseréjét 728 ezer 708 forint pályázati pénzből sikerült megvalósítanunk.

Büszkék lehetünk arra, hogy 2016-ban összességében több, mint 64 millió forint pályázati forráshoz jutott településünk.

Említhetném még a tűzifajuttatást a rászoruló családoknak, az óvoda, az iskola, a művelődési ház, az orvosi rendelő, tehát az intézmények zavartalan működését és mindazt, amivel kicsit is hozzájárultunk a toronyi emberek – gyerekek, fiatalok és idősebbek – életének jobbításához. Ez a mi dolgunk, ezért vállaltuk a szolgálatot, amiért ha kapunk, szívesen elfogadjuk, de nem várunk el köszönetet.

Tisztelt Toronyiak!

A 2016-os naplót bezárjuk, és hamarosan megnyitjuk a következőt. Most is optimistán, derűvel és lelkesedéssel – ezt megígérhetem. Önöktől pedig azt kérem, segítsék a munkánkat ötletekkel, javaslatokkal, hogy egy év műlva ugyanígy számot adhassunk Torony, a toronyi emberek gyarapodásáról, községünk és közösségünk fejlődéséről.

Mindehhez áldott karácsonyi ünnepeket és boldog újévet kívánok minden munkatársam nevében:

Kovács György

polgármester

x

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.

Elfogadom Elutasítom