Az iskolai évzárón köszöntötték a gyémántdiplomás dr. Schermann Verát, a község díszpolgárát

Az ég néha ugyan felhős volt, de a szórakozás felhőtlen a második toronyi civil napon
2017-06-22
Felhívás
2017-06-28

Az iskolai évzárón köszöntötték a gyémántdiplomás dr. Schermann Verát, a község díszpolgárát

Megható színfoltja volt a toronyi Gazdag Gyula Általános Iskola műlt szombati tanévzáró ünnepélyének az intézmény egykori tanárának, dr. Schermann Verának a köszöntése abból az alkalomból, hogy hatvan évvel ezelőtt vette át a diplomáját.

Megható színfoltja volt a toronyi Gazdag Gyula Általános Iskola műlt szombati tanévzáró ünnepélyének az intézmény egykori tanárának, dr. Schermann Verának a köszöntése abból az alkalomból, hogy hatvan évvel ezelőtt vette át a diplomáját.

Az aranydiplomás pedagógust, a község díszpolgárát Fülöp István igazgató ezekkel a szavakkal köszöntötte:

“Hatalmas élmény olyan dolgot átélni, amiből csak egynek a lehetőségét tartogatja a sors az ember számára. Az ilyen ritka események között is különleges a gyémántdiploma. A drágakőhöz hasonlítják az évforduló elnevezését, mert a legkeményebb ásvány, ezért törhetetlen, a fénye tökéletes, kevés van belőle, az értéke viszont annál nagyobb.

Dr. Schermann Vera 60 évvel ezelőtt vette át a diplomáját, azóta töretlen lelkesedéssel generációk sorait nevelte, tanította több mint három évtizeden keresztül.

Tanítványaival szép sikereket ért el a tanulmányi versenyeken, a vetélkedőkön, a kulturális rendezvényeken, a táborozásokon, a tűrákon. Munkaköri feladatain tűl mindig nagy figyelmet fordított a hátrányos helyzetű gyermekekre. Pedagógiai hitvallását idézem: “A nevelés társas viszony, személyiségek összetalálkozása, sokszínű és leheletfinom folyamat. Olyan, amely során test, lélek és szellem együtt alakul, amely során tanár és növendéke együttesen formálódik.”

Időközben, talán éppen az elébb idézett gondolatok miatt pedagógiai szakos diplomát szerzett az Eötvös Loránd Tudományegyetemen. Doktori címet szerzett, disszertációjában feldolgozta Torony oktatásának és nevelésének történetét. Az alapos, mindenre kiterjedő értekezés több mint egy évszázad fejlődését öleli át egészen a kezdetektől, 1874-től.

Jómagam 9 évig lehettem a kollégája, sőt szomszédja a tanári szobában. Emberséget, tisztességet tanultam tőle. Sokszor segített megoldani egy-egy nevelési problémát.

Vera néni azon kevesek közé tartozik, akinek egyetlen munkahelye volt az iskolánk, és innen ment nyugdíjba 1989-ben.

Nyugdíjas éveiben is lelkesen és nagy odaadással dolgozott a községünkért. Önkormányzati képviselőként is rengeteget tett környezetünk fejlődéséért. Mint alpolgármester szervezte és segítette a község életét.

Elhivatottságával szép példát ad a követőinek. Nekünk, kik tanítványai és munkatársai voltunk.

Vera Néni! Köszonjük.”

x

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.

Elfogadom Elutasítom