Március 15-ei megemlékezés Toronyban – a hazaszeretet és a szeretet jegyében

Új kezdési időpontja van a vasárnapi Torony-Nemeskolta mérkőzésnek
2019-03-16
Második tavaszi győzelmével máris egy hellyel előbbre lépett a Torony KSK
2019-03-19

Március 15-ei megemlékezés Toronyban – a hazaszeretet és a szeretet jegyében

“Ha a jelent a múltból fakadó tudással éljük, nem kell félnünk a jövőtől. Erre tanít minket az 1848-as forradalom ünnepe” – fogalmazott ünnepi beszédében Kovács György polgármester a március 15-ei megemlékezésen.

Megemlékezést tartott Torony Község Önkormányzata a Kopjafa téren március 15-én. Kovács György polgármester ünnepi beszédében Széchenyi István idézve kiemelte: “A múlton nyugszik a jelen, és azon a jövendő. Azt azonban tudnunk kell: igaz nemzetté csak a közös haza szeretetével válunk. Ezért mindannyiunknak, akik itt élünk, egyformán kell szeretnünk a saját falunkat, beleértve az erdőket és a mezőket is.”

“A márciusi fiatalok példáján arra kell törekednünk, hogy a hagyományainkat tovább éltetve jobban és okosabban szeressük egymást és a falunkat, így építve saját magunk és az utánunk következők jövőjét” – fogalmazott a polgármester.

Az ünnepi beszéd után a résztvevők közös imát mondanak dr. Perger Gyula plébános vezetésével.

A program további részében Vlasits Márta mondott verset, majd a Hangraforgó együttes műsorát követhették a jelenlévők. Az ünnepség zárásaként koszorúkat helyeznek el a kopjafánál.

A megemlékezésen közreműködött az Alpokalja Lovas Klub és a Toronyi Aranypatak Asszonykórus.

Fotó: Szabó Zsolt

x

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.

Elfogadom Elutasítom