Plébániai hírek – A hétvégén lehet tagokat jelölni az egyházközségi képviselő-testületbe

Önkormányzati megemlékezés volt az aradi vértanúk napján
2020-10-07
Hétfőn lesz Toronyban az októberi szelektívhulladék-gyűjtési nap
2020-10-09

Plébániai hírek – A hétvégén lehet tagokat jelölni az egyházközségi képviselő-testületbe

Az ősz folyamán lejár a jelenlegi egyházközségi képviselő-testületek ötéves mandátuma. Az új képviselő-testületekbe régi-új tagokat lehet jelölni a hétvégi szentmiséken.

A jelenlegi egyházközségi képviselő-testületek ötéves mandátuma az ősz során lejár. Az új képviselő-testületekbe régi-új tagokat lehet jelölni az előttünk álló hétvégi szentmiséken – tájékoztatott dr. Perger Gyula toronyi plébános.

Az új képviselő-testületek létszáma háromtól tizenkét főig terjedhet a plébános belátása szerint. A hétvégén minden szavazásra jogosult személy jelölhet 3 tagot az új képviselő-testületbe. Jogosult jelölni és jelölhető minden olyan, 18 éven felüli Krisztus-hívő, aki a plébánia területén lakik, vagy legalább egy éve tevékenyen részt vesz az egyházközség életében, megbérmálkozott és egyházi hozzájárulását fizeti. Ha házasságban él, érvényes szentségi házassága van. Választható minden 75 év alatti személy, akire az előbb felsorolt feltételek igazak.

A jelölőlapot a plébánosnak kell átadni, aki az átadáskor ellenőrzi, hogy valóban három személy szerepel-e listán, illetve a rajta szereplő személyek a fenti feltételeknek megfelelnek-e.

Október a Szűzanya hónapja. Bucsuban az esti szentmisék előtt fél 6-tól rózsafüzért imádkoznak a hívek. Hasonlóképpen Dozmaton péntek este fél 6-kor, Sében csütörtökön este fél 6-kor, Toronyban hétfőtől szombatig minden este fél 6-kor, vasárnap pedig a szentmise előtt.

A leendő bérmálkozók oktatása október 10-én, szombaton délelőtt 10 órakor lesz a toronyi templomban.

x

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.

Elfogadom Elutasítom