Plébániai hírek – Krisztus király vasárnapján lezárul az egyházi év

Az extrém téli hideg egészségkárosító hatásai
2020-11-17
A toronyi önkéntes tűzoltókról közölt cikket a megyei napilap
2020-11-23

Plébániai hírek – Krisztus király vasárnapján lezárul az egyházi év

November 22-én Krisztus király vasárnapja lesz, ezzel lezárul az egyházi év. Egy héttel később már advent első vasárnapja lesz. Az egyházi év utolsó hétvégéjén országos gyűjtés lesz a Karitász javára.

A toronyi plébániához tartozó településeken a hétvégi szentmisék keretében teszik le az esküjüket az új egyházközségi képviselő-testületek új tagjai. Ezzel a régi képviselő-testületek mandátuma megszűnik. Dr. Perger Gyula plébános minden tagnak ezúton köszöni meg a munkáját, “amit az elmúlt öt évben Isten ügyéért az egyházközségben tett”.

A plébános itt is felhívja a hívek figyelmét a templomokban az arcot eltakaró maszk rendeltetésszerű használatára, továbbá kéri a bejáratnál elhelyezett fertőtlenítő használatát is. Hozzátette: a püspöki rendelet értelmében az idei évben a templomokban nem tudnak karácsonyi műsort és betlehemi pásztorjátékokat tartani. “Vigyázzunk egymásra és magunkra!”

Miseszándék íratása a 2021-es esztendőre a vírusjárvány miatt minden községnek külön napon, az adott település templomában lehetséges. Kedden Dozmaton a templomban délután negyed 4 és negyed 5 között, szerdán Bucsuban a templomban délután 4 és 5 óra között, csütörtökön Toronyban a templomban délután 4 és este 6 óra között, pénteken Sében a templomban délután 4 és 5 óra között. A fenti alkalmakat követően miseszándék íratása csak a Toronyi Plébánia Hivatalban lehetséges a fogadóórák keretében.

x

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.

Elfogadom Elutasítom