Három vasi szervezet vár adományokat az online térbe költözött adventi civil börzén

Egy újrahasználható vászontáskát adnak száz műanyag zacskóért
2020-11-26
Három újabb toronyi pályázat nyert a Magyar Falu Program pályázatain
2020-11-30

Három vasi szervezet vár adományokat az online térbe költözött adventi civil börzén

A Vakok és Gyengénlátók Vas Megyei Egyesülete, a Szombathelyi Evangélikus Egyházközség Szeretetszolgálatáért Alapítvány és az Esőemberke Alapítvány várja az adventi adományokat a Vas Megyei Civil Közösségi Szolgáltató Központ szervezésében.

Az idén a járványhelyzet nem teszi lehetővé a hagyományos adventi vásárok megtartását. Emiatt sok civil szervezetnek nem lesz lehetősége a már szokásossá vált adventi adománygyűjtő kampányuk fizikai megvalósítására. A Miniszterelnökség a civil központok országos hálózatával együttműködve ezért teret és lehetőséget szeretne kínálni a civil szervezetek karácsonyi időszakban zajló adománygyűjtéséhez egy új, rendhagyó, az online térbe „költöztetett” adventi civil börze megszervezésével.

Ennek lényege, hogy a kiválasztott szervezetek egy, számos internetes felületen megjelenő bemutatkozó videóval igyekeznek felhívni magukra az adományozók figyelmét, kérve a magán és jogi személyek pénzbeli segítségét. Az adományozás banki átutalással történik, a közleménybe az „Adventi Civil Börze” (vagy röviden „ACB”) megjegyzést szükséges beírni. Egy adományozó akár több, neki tetsző és a bemutatkozás során számára meggyőző szervezetnek adományozhat. Lehetőség van ajándéktárgyak felajánlására is, ebben az esetben az adományozó keresse fel az általa kiválasztott civil szervezetet a megadott elérhetőségen keresztül. Az adventi civil börze december 23-áig tart.

Mutatjuk a három vasi szervezet bemutatkozó filmjét, az adománygyűjtés célját és az érintettek bankszámlaszámát.

A Vakok és Gyengénlátók Vas Megyei Egyesülete az adományokat a nem látó tagjainak életvitelét könnyítő eszközök beszerzésére fordítaná. Bankszámlaszámuk: 11600006-00000000-30454976.

A Szombathelyi Evangélikus Egyházközség Szeretetszolgálatáért Alapítvány az adományt a „Mózeskosár” Evangélikus Nevelőszülői Hálózat működését segítő fejlesztő foglakozásokra, pszichológusi gondozásra, zenei programokra fordítaná. Bankszámlaszámuk: 11747006-20192514.

Az Esőemberke Alapítvány az adományt a Holnap Háza lakóotthon konyhájának felújításához, elhasználódott eszközeinek cseréjéhez használná fel. Bankszámlaszámuk: 11747006-20191472.

További részleteket az akcióról a Vas Megyei Civil Közösségi Szolgáltató Központ oldalán lehet olvasni, a fotót is onnan kölcsönöztük.

x

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.

Elfogadom Elutasítom