Plébániai hirdetések – Pénteken tarjuk a fatimai napot

Plébániai hirdetések – Heti miseszándékok
2023-01-03
Plébániai hirdetések – Zarándoklatot hirdet a Püspök úr Rómába
2023-01-16

Plébániai hirdetések – Pénteken tarjuk a fatimai napot

A fatimai napot pénteken, 18 órai kezdettel, a toronyi plébániatemplomban tartjuk. Szeretettel várjuk a négy egyházközség híveit. A körmenetet a plébániakertben végezzük.

A Brenner János Hittudományi Főiskola Szombathelyi Képzési Központja, felvételt hirdet a 2023/24-es tanévre osztatlan egyszakos hittanár-nevelőtanár, alapszakon katekéta- és lelkipásztori munkatárs, római katolikus kántor szakokra, továbbá hitoktató mentor szakirányú továbbképzési szakra, valamint az ELTE BDPK-val közös képzés keretében osztatlan kétszakos hittanár-nevelőtanár-közismereti szak képzéseire. További tájékoztatás nálam kérhető.

Amint a könyvelőnktől megkapom az elmúlt év zárszámadását és a jövő évi költségvetést, a négy egyházközség képviselői számára gyűlést hívok össze, a toronyi plébániaházban. A gyűlések nem egybevontan, hanem külön-külön lesznek. A gyűléseket a Püspök úr rendelkezése folytán február 28-ig kell megtartani. Ezt követően az okmányokat március 1-ig kell felterjesztenem.

Szintén a Püspök úr rendelkezése folytán, elhunyt XVI. Benedek pápáért gyászmisét kell végezni a plébániatemplomban január hónapban. A gyászmisét követően 15 percig kell szólni a harangoknak. A gyászmisét az elhunyt emeritus pápáért, január 25-én, szerdán, 18.00 órai kezdettel mutatjuk be a toronyi plébániatemplomban.

A Püspök úr körlevele tájékoztat bennünket a következőkről: Az Egyházmegye részéről az előttünk álló1-2 évben a plébániaépületek energetikai korszerűsítésére fordítjuk azt a keretet, amelyet eddig az egyházi épületek felújítására juttattunk. Ez azt is jelenti, hogy a plébániai segélykérelmek benyújtására jövőre nem lesz lehetőség, vis maior esetekben.

Egyházmegyei Zarándoklatot hirdet a Püspök úr Rómába, Boldog Batthyány-Strattmann László boldoggá avatásának 20. évfordulója alkalmából a Missio Tours szervezésében, május 15-19. között. Részletekről hamarosan tájékoztatást kapunk.

Mivel van újra sekrestyése templomunknak, ezentúl napközben, 10 órától du. 5 óráig, illetve azokon a napokon, amikor szentmise is van este, a szentmisék végéig, a téli időszakban is nyitva lesz templomunk külső kapuja. Be lehet térni imádkozni az előtérbe, illetve lehet gyertyát gyújtani a Szűzanya szobra előtt.

 

László atya

x

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.

Elfogadom Elutasítom