Plébániai hirdetések – Pünkösdhétfőn lesz az elsőáldozás

In memoriam Dr. Zsemberi György
2023-02-10
Plébániai hirdetések – Szerdán, megkezdődik a Szent Negyvennap
2023-02-20

Plébániai hirdetések – Pünkösdhétfőn lesz az elsőáldozás

Az Egyházmegyei Karitász gyűjtést szervez a törökországi és szíriai földrengés áldozatainak.

Elsősorban a következő dolgokra van szükség: meleg kabát, esőkabát, sapka, sál, kesztyű, meleg zokni, meleg takaró, hálózsák, tisztálkodási szerek, babaruhák, pelenka, tápszer, termosz, elemlámpa.

Fontos, hogy az adományok fajtánkként külön nejlonzsákban legyenek.

A zsákok alapos leragasztása vagy bekötése mellett címkékkel kell ellátni azokat. A címkéket a plébánia biztosítja.  Ez azért fontos, hogy majd a magyarországi török nagykövetség által a helyszínre érkező adományt könnyen be tudják azonosítani a segítők, ezzel is időt és energiát spórolva.

Az adományokat a plébániaházban gyűjtjük, pénteken 14.00-17.00 óráig gyűjtjük.

Az elsőáldozás, pünkösdhétfőn lesz a délelőtti szentmisében a toronyi templomban. Azok számára, akik nem a toronyi iskolában tanulnak, de a plébánia területén laknak, és ide járnak templomba, a jelentkezési lap nálam vehető át. A toronyi iskolában tanulóknak a hitoktató ad jelentkezési lapot.

A július 26-tól július 31-ig tartandó medjugorjei zarándoklatra még van néhány hely a buszon. 5 nap, 4 éjszaka. A részvételi díj: 124,900 forint. További részletek, és a teljes program nálam elérhető.

Az elmúlt két hétben a dozmati, toronyi és bucsui testületek tagjaival gyűlésre jöttünk össze. Általában szívélyes légkörben tudtuk megbeszélni az egyházközségek dolgait. A tagoknak beszámoltam az egyházközségek lelki és anyagi helyzetéről. Megvárom még a séi testületi gyűlést és azután fogok adni átfogó beszámolót. Eddig többségében megegyeztünk, hogy az egyházközségi támogatást, hozzájárulást, a megnövekedett kiadások miatt emelni kell az idei évben, amelyhez kérjük a kedves hívek támogató megértését.

A séi Testületi tagokkal, február 23-án, csütörtökön este 6 órai kezdettel gyűlésre jövünk össze a plébániaházban.

László atya

x

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.

Elfogadom Elutasítom