Ismerős esetleg valakinek?
2023-08-24
Joó Béláné
2023-08-25

Rácz István

A Polgármester úr méltató beszédét változtatás nélkül közöljük.

 

Örömöm és nagy megtiszteltetés, hogy ma Önökkel együtt köszönthetem településünk kivételes és kiemelkedő polgárát, Rácz Istvánt.

1955. április 20-án látta született Toronyban, de nemcsak születése köti össze őt ezzel a közösséggel, hanem hűség és elkötelezettség is, amelyet évtizedeken keresztül tanúsított. Már fiatalon belépett az Önkéntes Tűzoltó Egyesületbe, és ez az elhivatottság, valamint az akaraterő határozta meg későbbi életútját.

Az idő múlásával nemcsak a tűzoltók sorait erősítette, hanem az Egyházközségi Képviselőtestület tagjaként is részt vállalt a közösség építésében és fejlődésében.

Az önkormányzati képviselői székben töltött évek nemcsak a végzett munka mértékét mutatják, hanem az elkötelezettségét a közössége iránt. Bizottságokban végzett munkája, az önkormányzat irányításában való részvétele mind arról tanúskodik, hogy mindig is az emberekért, a közösségért dolgozott.

Szívünk mélyén ott rejtőzik a köszönet érzése azért, hogy 2012-ben Ő és családja közösen ajándékozta a harangjátékot az egyházközségnek.

Az önkormányzati képviselői időszakot követően is szívvel-lélekkel szolgálja Torony községet. Rendkívüli erőfeszítéseket tesz a közösségért, vállalva a társadalmi munkát és mindent, ami hozzájárul a település fejlődéséhez.

Hűséges támogatója az Aranypatak Asszonykórusnak.

Torony Község Önkormányzata áldozatos munkája elismeréseként 2015. augusztusában Toronyért emlékplakett adományozott számára.

„…. minden generációban harminchat „lammed vóv” van, ez maga a szent harminchatos szám. Ez a harminhat ember védelmezi a világot. Nem tapasztalt rabbik, világi hatalmasok, a gazdagok közül választja őket az Úr, hanem inkább szabók, teherhordók közül. Senki sem ismeri fel őket, ők pedig hallgatnak erről. Ha pedig valamelyik elárulja magát, halálnak halálával hal. Amikor az Úr, bárhol a világon Buenos Airesben vagy New Yorkban bármelyik pillanatban – akár egy koldus képében is – odalép valakihez és megsúgja neki: Te vagy a kiválasztott. És senki sem tudja kik ők. De jajj a világnak, ha megsérti őket.”

Mi boldogok és szerencsések vagyunk, hogy ismerhetjük ezt kiválasztott, kivételes embert, de a kiválasztottságáról sajnos hallgatnunk kell.

Vigyázzunk rá, szeressük és védjük őt.

Torony Község Önkormányzata Képviselő-testülete szülőföldjéhez, közösségéhez való elkötelezettsége, szolgálata és a segítőkészsége elismeréseként 79/2023. (VII.3.) számú határozatában Díszpolgári Címet adományozott Rácz István számára.

Köszönjük mindazt, amit tettél és teszel közösségünkért!

Kovács György
2023.08.19

x

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.

Elfogadom Elutasítom