évközi 23. vasárnap – 2015. szeptember 6.

Befejeződött a Szabadság utcai csapadékvíz-elvezetési projekt
2015-09-05
értesítés eboltásról
2015-09-10

évközi 23. vasárnap – 2015. szeptember 6.

Ünnepek, emléknapok:

kedd (szeptember 8.):                        Kisboldogasszony, Szűz Mária születésnapja
szombat
(szeptember 12.):                 Szűz Mária szent neve
hétfő
(szeptember 14.):                      A Szent Kereszt felmagasztalása

1) A Rózsafüzér Társulat ma ½ 3-kor tart titokcserét a toronyi templomban, Bucsu községben pedig a Fatimai imacsoport végzi kilencedét. Ezen a hétvégén perselyadományainkat a templom javára adtuk.

2) Kisboldogasszonykor, a Szűzanya születésnapján, kedden este 7-kor plébániánk területén Torony községben lesz szentmise. Máriát dicséri jöjjetek!

3) Szeptember 12-én, szombaton van Torony község szentségimádási napja, a szentségkitétel délután 1 órakor, 3-kor a R. T. imaórát tart, ¼ 5-kor szentségeltétel, ½ 5 órakor szentmise. A nap folyamán is minél többen jöjjünk el imádkozni családjainkért, egyházközségünkért, szeretteinkért!

4)  Szeptember 12-én, szombaton délután fél 6-kor a toronyi templomban Kovács Szabolcs Pecöli és Gáspár Szilvia toronyi hívők esküvője lesz, imádkozzunk az új házaspárért!

5) Vasárnap, 13-án – a fatimai engesztelő napunkon – a szentségimádás ½ 7-kor kezdődik a toronyi templomban, a szentmise pedig 7 órakor. A szentmise után körmenetet tartunk. Kérem, hogy a korábbi szép szokást követve gyertyával, virággal díszítsük az ablakokat, amerre a körmenet elhalad az Újvári utcában. A szentmisét bemutatja és szentbeszédet mondd, valamint a szentségimádás alatt gyóntat Barna Máté domonkos tartományfőnök Sopronból! Minél többen jöjjünk el engesztelni magyar hazánk lelki megújulásáért, valamint saját bűneink engeszteléséért! Vasárnap délelőtt tartjuk a Toronyi és a Séi templom bűcsűnapját is, amelynek főcelebránsa szintén Barna Máté atya lesz.

6) A Toronyi Iskolában hittanra járó gyermekek a misenaplót az iskolában megkapták, akik nem a Toronyi Iskolába járnak hittanra, azokat kérem, hogy a sekrestyében vegyék át a misenaplót, annak ellenére, ha a saját iskolájukban egy egyszerűbb kivitelűt kaptak, mert a plébániánk területén egységesen egy misenaplót szeretnénk használni, hasonlót a tavalyihoz, amelybe hétről hétre egy matricát ragasztunk be. A szombathelyi iskolákban is el fogják fogadni az általunk használt, praktikusabb misenaplót. Mai vasárnaptól már átvehető a sekrestyében.

7) Plébániánk területén az elsőáldozás májusban, a bérmálás áprilisban lesz. Kérem, hogy akik nem a toronyi iskolába járnak, de plébániánk területén szeretnének elsőáldozók vagy bérmálkozók, lenni, azok szándékukat legkésőbb szeptember 27-ig, vasárnapig jelezzék a vasárnapi szentmisék előtt és után. Ki lehet bérmálkozó és ki lehet bérmaszülő? Bérmálkozó az a nyolcadik és középiskola első osztályos tanuló lehet, aki megszakítás nélkül folyamatosan járt és jár hittanra és jár vasárnaponként szentmisére. Ha a folyamatos hitoktatás hiányos nem megtagadjuk a bérmálást, hanem elhalasztjuk és felkínáljuk annak a lehetőségét, hogy a kimaradt évek hittan tanulását pótolja, ha ez megtörténik, minden további nélkül lehet bérmálkozó. Ki lehet bérmaszülő? Aki meg van keresztelve, volt elsőáldozó és bérmálkozó, s ha házasságban él, volt egyházi házasságkötése. Tehát elvált, polgári házasságban és élettársi viszonyban élő nem lehet bérmaszülő. Mindezek mellett egyházi hozzájárulását pedig évről évre rendszeresen megfizeti.

x

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.

Elfogadom Elutasítom