évközi 24. Vasárnap – 2015. szeptember 13.

Tűzvédelem az őszi időszakban
2015-09-11
évközi 25. vasárnap – 2015. szeptember 20.
2015-09-22

évközi 24. Vasárnap – 2015. szeptember 13.

Ünnepek, emléknapok:

Szeptember 14, hétfő:         Szent kereszt felmagasztalása

1) Ma, 13-án – a Fatimai engesztelő napunkon – a szentségimádás helyett a Savária Szimfonikusok kürt quartetje lép fel, amely 6-kor kezdődik a Lourdesi barlangnál, a szentmise pedig ½ 7 órakor. A szentmise után körmenetet tartunk. Kérem, hogy a korábbi szép szokást követve gyertyával, virággal díszítsük az ablakokat, amerre a körmenet elhalad az Újvári utcában. S egyben köszönöm azoknak, akik ezt rendszeresen megteszik.  A szentmisét bemutatja és szentbeszédet mondd, valamint a koncert alatt gyóntat Barna Máté domonkos tartományfőnök Sopronból! Minél többen jöjjünk el engesztelni magyar hazánk lelki megújulásáért, valamint saját bűneink engeszteléséért! Esti időben már hűvösebb van, ezért a szentmisére jól öltözzünk fel.

2) A holnapi napon Ferenc pápa és a Magyar Katolikus Püspöki Kar kérésére a világbékéért tartunk könyörgő napot, egyéni imádságainkban is csatlakozzunk a pápa és a püspöki kar szándékához.

3) Sében szombaton 9-kor a ministránsoknak és minden fiatalnak egy foglalkozás lesz a faluházban, amelyre szeretettel hívjuk és várjuk őket, ugyanígy az összes ministránst mind a négy községből szombaton 1-kor várom a plébánia udvarán egy szerény agapéra.

4) A Toronyi Iskolában hittanra járó gyermekek a misenaplót az iskolában megkapták, akik nem a Toronyi Iskolába járnak hittanra, azokat kérem, hogy a sekrestyében vegyék át a misenaplót, annak ellenére, ha a saját iskolájukban egy egyszerűbb kivitelűt kaptak, mert a plébániánk területén egységesen egy misenaplót szeretnénk használni, hasonlót a tavalyihoz, amelybe hétről hétre egy matricát ragasztunk be. A szombathelyi iskolákban is el fogják fogadni az általunk használt, praktikusabb misenaplót. Mai vasárnaptól már átvehető a sekrestyében.

5) Plébániánk területén az elsőáldozás májusban, a bérmálás áprilisban lesz. Kérem, hogy akik nem a toronyi iskolába járnak, de plébániánk területén szeretnének elsőáldozók vagy bérmálkozók, lenni, azok szándékukat legkésőbb szeptember 27-ig, vasárnapig jelezzék a vasárnapi szentmisék előtt és után. Ki lehet bérmálkozó és ki lehet bérmaszülő? Bérmálkozó az a nyolcadik és középiskola első osztályos tanuló lehet, aki megszakítás nélkül folyamatosan járt és jár hittanra és jár vasárnaponként szentmisére. Ha a folyamatos hitoktatás hiányos nem megtagadjuk a bérmálást, hanem elhalasztjuk és felkínáljuk annak a lehetőségét, hogy a kimaradt évek hittan tanulását pótolja, ha ez megtörténik, minden további nélkül lehet bérmálkozó. Ki lehet bérmaszülő? Aki meg van keresztelve, volt elsőáldozó és bérmálkozó, s ha házasságban él, volt egyházi házasságkötése. Tehát elvált, polgári házasságban és élettársi viszonyban élő nem lehet bérmaszülő. Mindezek mellett egyházi hozzájárulását pedig évről évre rendszeresen megfizeti.

x

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.

Elfogadom Elutasítom