évközi 25. vasárnap – 2015. szeptember 20.

évközi 24. Vasárnap – 2015. szeptember 13.
2015-09-17
Pénzügyi és költségvetési ügyintéző
2015-09-25

évközi 25. vasárnap – 2015. szeptember 20.

Ünnepek, emléknapok:

Szerda    (szeptember 23.)          Pádre Pió atya
Csütörtök
(szeptember 24.):         Szent Gellért püspök és vértanű

1) 25-én, pénteken az esti 7 órai toronyi szentmise után fél 8-kor a toronyi Művelődési Házban találkozunk, hogy a májusi római űtról készült videó összeállítást megtekintsük. Minden érdeklődőt szeretettel várunk.

2) Szombaton reggel 8-tól Bucsu községben társadalmi munkára hívlak Benneteket, hogy a templomnál és plébánia háznál takarítsunk, a vasárnapi bűcsűünnepre. Munkaeszközöket hozzunk magunkkal.

3) Jövő vasárnap a Bucsu község bűcsű napja van, ezért jövő hétvégén a szentmisék rendje nem a megszokott rendben lesz, Bucsu községben az ünnepi bűcsűi szentmisét vasárnap reggel 8-kor, ezért Dozmaton előesti szentmise lesz szombaton este 7-kor. Toronyban és Sében rendes időben fél 10-kor és ¼ 12-kor lesz a szentmise.

4) Szerdán este 6-kor a Premontrei Gimnázium dísztermében Dr. Török József professzor űr tart előadást, a Pálosok Magyarországon címmel. Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

5) Plébániánk területén az elsőáldozás májusban, a bérmálás áprilisban lesz. Kérem, hogy akik nem a toronyi iskolába járnak, de plébániánk területén szeretnének elsőáldozók vagy bérmálkozók lenni, azok szándékukat legkésőbb jövő vasárnapig jelezzék a szentmisék előtt és után. Ki lehet bérmálkozó és ki lehet bérmaszülő? Bérmálkozó az a nyolcadik és középiskola első osztályos tanuló lehet, aki megszakítás nélkül folyamatosan járt és jár hittanra és jár vasárnaponként szentmisére. Ha a folyamatos hitoktatás hiányos nem megtagadjuk a bérmálást, hanem elhalasztjuk és felkínáljuk annak a lehetőségét, hogy a kimaradt évek hittan tanulását pótolja, ha ez megtörténik, minden további nélkül lehet bérmálkozó. Ki lehet bérmaszülő? Aki meg van keresztelve, volt elsőáldozó és bérmálkozó, s ha házasságban él, volt egyházi házasságkötése. Tehát elvált, polgári házasságban és élettársi viszonyban élő nem lehet bérmaszülő. Mindezek mellett egyházi hozzájárulását pedig évről évre rendszeresen megfizeti.

6) 2016-os évre kalendárium, egy lapos naptár, forgatós naptár a kiadók sürgetése miatt megrendelhető a sekrestyében. Mind az egy lapos, mind a forgatható naptár hasonlóan az ideihez plébániai lesz. A forgatós naptár képek tekintetében is hasonló lesz az ideihez, kevés változtatással, akik rendelni szeretnének, kérem, hogy a sekrestyében jelezzék szándékukat!

7) Már előre hirdetem, hogy október 8-án csütörtökön Toronyban, 9-én pénteken Dozmaton, 10-én szombaton Bucsuban, és 11-én vasárnap Sében lesz Szent Márton püspök ereklyéje, amelyet ünnepi szentmise keretében helyezünk majd ki tiszteletadásra.

x

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.

Elfogadom Elutasítom