évközi 31. vasárnap 2015. november 1.

Az idén kétszer zarándokoltak Rómába a toronyi hívek
2015-11-03
Mutatjuk, hogyan találja meg könnyen Szombathelyen az új központi orvosi ügyeletet
2015-11-05

évközi 31. vasárnap 2015. november 1.

Ünnepek, emléknapok: 

hétfő ( november 2)                             Halottak napja
csütörtök
(november 5.):                     Szent Imre herceg

 

1) November 2-án, halottak napján reggel ½ 8 Bucsu, ½ 9 Dozmat, ½ 10 Torony, ½ 11 Sében lesz szentmise.

2) A héten Bucsu községben a fatimai imacsoport kezdi kilencedét. Jövő vasárnap Toronyban a Rózsafüzér Társulat ½ 3-kor tarja az imaóráját.  Perselyadományunkat jövő hétvégén minden községben a templom javára adtuk.

3) Elsőcsütörtökön Sében is van szentmise délután 5-kor, elsőpénteken pedig a házaknál lévő idős betegeket látogatom meg. Pénteken fél 6-tól gyóntatás lesz a toronyi templomban. Minél többen végezzük el a hónap eleji szentgyónásunkat, szentáldozásunkat.

4) Elsőszombaton délután 5-kor az óndódi kápolnában is lesz szentmise.

5) Jövő vasárnap Torony községben szentségimádási nap van, szentségkitétel a fél 10-kor kezdődő szentmise végén lesz, délután ½ 3-kor a rózsafüzér társulat tartja imádságát.. 5-kor szentségeltétel lesz.. Kérlek Benneteket, hogy a nap folyamán is minél többen jöjjetek el, imádkozni egyházközségünkért, családjainkért. Akik a szentség őrzésére vállalkoznak napközben, azokat kérem, iratkozzanak fel a sekrestyében.

6) Szombaton (november 7.) délelőtt 10 órakor a Székesegyházban egyházmegyénk védőszentjének, Szent Márton püspöknek a tiszteletére ünnepi szentmisét mutatnak be, amelynek főcelebránsa és szónoka Spányi Antal székesfehérvári megyéspüspök lesz.

7) Október 25-én, vasárnap Rómában befejeződött a család témában összehívott püspöki szinódus, amely nem hozott változtatást az elváltak és újraházasodottak szentségekhez járulásában. Így a régi egyházfegyelmi szabály van érvényben, miszerint akik elváltak, de nem élnek együtt senkivel gyónhatnak és áldozhatnak. De akik elváltak és együtt élnek valakivel akár élettársi viszonyban akár polgári házasság keretében nem gyónhatnak, és nem áldozhatnak. Kivételt képez ez alól a halál veszély vagy sűlyos műtét előtti állapot. Szintén nem gyónhatnak, és nem áldozhatnak, akik egyházi házasság nélkül együtt élnek, akár polgári házasságban akár élettársi viszonyba. Kérem, hogy akikre ez vonatkozik, tartsák tiszteletbe Ferenc pápa és a püspöki szinódus döntését illetve az egyház gyakorlatát.

8) a 2016-os naptárakat 2 hét műlva a november 14-15 hétvégén lesznek átvehetők a szentmisék előtt és után. Pontos árat jövő vasárnap tudok majd hirdetni.

9) Kérem, hogy jövő hétvégére az egyházközségi választásokra tollat a választáshoz hozzanak magukkal.

x

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.

Elfogadom Elutasítom