Évközi 23. vasárnap – 2017. szeptember 10.

Toronyba látogat szerdán dr. Székely János, a szombathelyi egyházmegye új püspöke
2017-09-08
A sok hiba és a gyenge helyzetkihasználás ellenére megvan a második győzelem
2017-09-12

Évközi 23. vasárnap – 2017. szeptember 10.

Ünnepek, emléknapok:

szeptember 12, kedd : Szűz Mária Szent Neve
szeptember 14, csütörtök : Szent kereszt felmagasztalása
szeptember 15, péntek: Fájdalmas Szűzanya


1) Szeptember 12-én, kedden, Szűzanya névnapján van Torony község szentségimádási napja, a szentségkitétel délután 3-kor a R.T. imaórájának keretében lesz, ½ 7-kor szentségeltétel, 7 órakor szentmise. A nap folyamán is minél többen jöjjünk el imádkozni családjainkért, egyházközségünkért, szeretteinkért. Mária neve napján plébániánk területén csak Toronyban lesz szentmise.

2) Szerdán,13-án – a fatimai engesztelő napunkon –a szentségimádás este 6-kor kezdődik a lourdesi barlangnál, a szentmise pedig 1/2 7 órakor. A szentmise után körmenetet tartunk. Kérem, hogy a korábbi szép szokást követve gyertyával, virággal díszítsük az ablakokat, amerre a körmenet elhalad az Újvári utcában. S egyben köszönöm azoknak, akik ezt rendszeresen megteszik.  A szentmisét bemutatja és szentbeszédet mondd, valamint a szentségimádás alatt gyóntat Dr. Székely János megyéspüspök. Minél többen jöjjünk el engesztelni magyar hazánk lelki megújulásáért, valamint saját bűneink engeszteléséért! Esti időben már hűvösebb van, ezért a szentmisére jól öltözzünk fel.

3) a dozmati nyugdíjas klub kedden délután 3-kor, a toronyi pedig csütörtökön délután 3-kor találkozik a szokott helyen.

4) Szombaton délelőtt 11-kor a dozmati templomban Ásó Gergő és Birkás Judit szombathelyi hívők esküvője lesz, imádkozzunk az új házaspárért!

5) Jövő vasárnap Sé község bűcsűnapja van, az ünnepi ¼ 12- es bucsui szentmisét az egykori séi-oladi plébános Molnár János ny. esperes-plébános fogja bemutatni.

6) A toronyi iskolába hittanra járó gyermekek a misenaplót az iskolában megkapják, a plébániánk területéről más iskolába járó gyerekeket kérem, hogy az általam kiadott misenaplót használják, annak ellenére, hogy az iskolában valószínű egy egyszerűbb kivitelűt kapnak. A mi mise naplónk egy igényesebb kivitelű füzet, amelyben hétről hétre egy matricát tudnak beragasztani, tartalmazza a vasárnapi evangéliumot, illetve a hét szentjeit. Az iskolákban is el fogják fogadni az általam kiadottat, amelyet a toronyi iskolába járókat kivéve most a szentmise után át lehet venni a sekrestyében. Vasárnaponként a naplót nem kell elhozni, csak a matricát vegyék át a sekrestyében.

7) Plébániánk területén az elsőáldozás májusban, a bérmálás áprilisban lesz. Kérem, hogy akik nem a toronyi iskolába járnak, de plébániánk területén szeretnének elsőáldozók vagy bérmálkozók lenni, azok szándékukat legkésőbb október 1-ig, vasárnapig jelezzék a vasárnapi szentmisék előtt és után.(adatszolgáltatás miatt) Ki lehet bérmálkozó és ki lehet bérmaszülő? Bérmálkozó az a nyolcadik és középiskola első osztályos tanuló lehet, aki megszakítás nélkül folyamatosan járt és jár hittanra és jár vasárnaponként szentmisére, ez bérmálkozók esetében az előző tanévet figyelembe véve is már feltétel volt, s a szülőknek tavaly kiküldött levelemben ezt le is írtam. Ha a folyamatos hitoktatás vagy a vasárnapi szentmise hiányos nem megtagadjuk a bérmálást, hanem elhalasztjuk és felkínáljuk annak a lehetőségét, hogy a kimaradt évek hittan tanulását pótolja, ha ez megtörténik, minden további nélkül lehet bérmálkozó. A vasárnapi szentmisén való részvétel feltétele a szentséghez való járulásnak, nem elegendő az iskolai kötelező hittan, ha a vasárnapi szentmisén nem vesz részt a leendő elsőáldozó vagy bérmálkozó nem engedhetjük meg a szentség felvételét, mindaddig, amíg az említett feltételt nem teljesíti.

8) Október 14-én, szombaton egy budapesti kirándulással egybekötött Operett előadásra szeretnénk elmenni az Operettszínházba, ahol a Víg Özvegy darabot szeretnénk megtekinteni. A híres operettek közül ezt újra műsorra tűzték, nagy sikere van. Jelentkezni a sekrestyében lehet a szentmisék előtt és után a jövő hétvégével bezárólag. A belépőjegy ára 5.000 ft, várható buszköltség szintén 5.000 ft. Ez a kirándulás lenne a plébániai őszi kirándulásunk.

9) Örömmel hirdetem, hogy a Püspöki Palotát megnyitjuk komoly zenei koncertek céljából, az első előadás, szeptember 19-én, kedden este fél 8-kor lesz. Az első előadó Balogh József a több mint tíz nemzetközi díjjal elismert zongoraművész Chopin és Liszt zongora estje lesz. Jegyek a befogadóképesség miatt korlátozott számban 2.000 ft-os áron válthatók a Látogatóközpontban keddtől szombatig 9 és 17 óra között.

 

x

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.

Elfogadom Elutasítom